Başlık
Başlık

Boyabat’ta Çiftçi cefası çok ama, sefası yok!

Boyabat’ta türlü zahmetle üretilen pirinç  ırmak boyu diye tabir edilen köylerin tek geçim kaynağı oluyor. Fakat üretici  dertli, durumumuz içler acısı fakat gören yok!

04 Mayıs 2021 32 views 0

  Boyabat’ta Çiftçi  cefası çok ama, sefası yok!  Pirinç denince akla gelen isimlerden Boyabat’ta köylüler çeltik tohumlarını serpmeye başladı. Türlü zahmetle üretilen pirinç  ırmak boyu diye tabir edilen köylerin tek geçim kaynağı oluyor. Fakat üretici  dertli, durumumuz içler acısı fakat gören yok!

 

Bölgede üretim yapan bazı köylüler, dışarıdan zamansız ithal edilen pirinçler, çeltik üreticilerini zarara uğratıyor.  Vatandaşın yüksek fiyatla pirinç yememesi gerekir.  Ama bizlerde ürettiğimiz üründen para kazanmamız  gerekmez mi?  Devletimiz çiftçiye her zaman için gübre, mazot ve tohumluk çeltik gibi büyük desteklerde bulunmuştu. Ancak çeltik kg fiyatı girdilerin çok gerisinde kaldı. Yetkililerin bu sorunlara çözüm getirmesi gerekir.Hem köylümüz kazanmalı, hemde vatandaşımız ucuza pirinç alabilmelidir. İfadelerine yer verdiler 

Haber: Davut Koçyiğit Foto : Dj Ercan Gürbüz

 

 

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler