Başlık
Başlık

Canan Kaftancıoğlu Yalnız Değildir

Bu ülkeden adalet beklentimiz zaten kalmamıştı, ancak bu kadarını da beklemiyorduk. İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen mahkumiyet kararı ve siyaset yasağı tamamen hukuksuzdur, adalet ve demokrasiye indirilmiş yeni bir darbedir.

14 Mayıs 2022 47 views 0

CANAN KAFTANCIOĞLU YALNIZ DEĞİLDİR

 

Bu ülkeden adalet beklentimiz zaten kalmamıştı, ancak bu kadarını da beklemiyorduk. İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu hakkında verilen mahkumiyet kararı ve siyaset yasağı tamamen hukuksuzdur, adalet ve demokrasiye indirilmiş yeni bir darbedir. İktidar kaybettiği İstanbul seçiminin rövanşını yargı üzerinden almak istemektedir. Benzer uygulamalar geçmişte de yaşanmış, milletimiz bunları hiç bir zaman affetmemiştir.

 

İstemiyorlar ki siyaset yapalım. İstemiyorlar ki halka gidelim. İstemiyorlar ki doğruları söyleyelim. O yüzden akla ziyan gerekçelerle suç uyduruyor, hukuku katlediyorlar. Ülkenin dününü, bugününü ve yarınını çalıyorlar.

 

Zulmünüzü artırsanız da; adalet er geç tecelli edecek, hukuksuzluk ve haksızlık üstüne kurduğunuz iktidarınızı kaybedeceksiniz. “Hak,Hukuk Adalalet” diye çıktığımız çetin yolda bu kavgayı sürdüreceğiz. Soğukkanlı davranacağız, hukuksuzluğu tüm halkımıza anlatacağız, İstanbul seçimlerinde iktidarın bileğini büken Canan başkanımıza her koşulda sahip çıkacağız.

 

Sevgili Cumhuriyet Halk Partililer; bu ve benzeri hukuksuzlukları ortadan kaldırmak, başka mağduriyetleri önlemek, adaleti ve demokrasiyi yeniden tesis etmek için mutlaka ilk seçimde bu iktidarı değiştirmeye ve partimizi iktidara taşımaya mecbur ve mahkumuz. Bu büyük mücadelede kişisel çıkarlarımızı, hırslarımızı ve heveslerimizi değil milyonların umudunu gerçekleştirmeye var gücümüzle çalışmalıyız.

 

Bu duygularla Canan Başkanımıza geçmiş olsun dileklerimi ve dayanışma ruhumu iletiyor, CHP Sinop İl Örgütü olarak her zaman yanında olduğumuzu bir kez daha yineliyor, FAŞİZME TESLİM EDECEK TEK BİR YOLDAŞIMIZIN DAHİ OLMADIĞINI HAYKIRIYORUM!

 

Av. İnan Savaş Yüksel
CHP SİNOP İL BAŞKANI

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler