Başlık
Başlık

Bürokrasi Kıbrıs Gazisini Karanlığa Terk Etmiş! Utanç Verici Tablo

Sinop Sarayduzü Yaylacılı Köyü Çalca mahallesinde  yaşayan 68 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Haşim İyi Gör, üç yıldır karanlıkta yaşıyor. Gazinin defalarca müracaat etmesine rağmen, evine elektrik bir türlü bağlanmadı.

19 Eylül 2021 0 views 0

Sinop Sarayduzü Yaylacılı Köyü Çalca mahallesinde  yaşayan 68 yaşındaki Kıbrıs Gazisi Haşim İyi Gör, üç yıldır karanlıkta yaşıyor. Gazinin defalarca müracaat etmesine rağmen, evine elektrik bir türlü bağlanmadı. Köy Muhtarı Osman Akdoğan ise Gazi’ye elektrik bağlatılması için Kaymakamlık ve Valiliğin kapısını çaldı ama yine de olmadı.

GAZİYE ELEKTRİK BAĞLAMADILAR!

Ajans Sinop’un telefonla ulaştığı Kıbrıs Gazisi Haşim İyi Gör; ” Üç yıldır elektiriğim bağlanmadı. Güneş enerjisi ile idare etmeye çalışıyorum.” derken ağızından bir tek olumsuz söz çıkmaması ise dikkatlerden kaçmadı. 

 

MUHTAR’DAN MANİDAR PAYLAŞIM

Köy Muhtarı Osman Akdoğan, sosyal medya hesabından  “Bu güzel adamları sadece çelenk sunarken hatırlamayın. Hasım İyi Gör, sırf bürokrasi engellerden ötürü 5 direkle 500 metre kablo masrafı için elektriksiz oturuyor.” diyerek yetkililere seslendi.

Muhtar Akdoğan’ın o paylaşımı

SİZ BAĞLAYIN BİZ ÖDERİZ!

Öte yandan Kıbrıs Gazisinin karanlıkta yaşadığını öğrenen vatandaşlar; ” Siz bağlayın, bedenili biz öderiz. Bu ayıp, bu utanç hepimize yeter. Bulamadınız mı bir yolunu? Gazimizin karanlıkta kaldığı her geçen an hepimizin utancıdır.” diyerek tepkilerini dile getirdi.

 

Başlık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Vefat Edenler