logo

Buraya Yapılacak Bariyerler Boyabat Belediyenin ve Asli Görevi Değil mi?

6 Eylül 2020 Boyabat Mezarlık önünden başlayan Yıldız Mahallesi ve Camikebir Mahallesi içinden geçerek Boyabat çayı ile birleşen derenin kenarlarında ve Bağlar mevkiinde özellikle çayın akış istikametinin sol tarafında araçların çift taraflı kullandığı yolda korkuluklar olmaması vatandaşların can ve mal güvenliğini tehlikeye atmıyor mu?

Edinilen bilgiye göre, son 1 yıl içinde dereye 4 aracın yuvarlandığı derenin özellikle Yıldız mahallesi ve hayvan pazarı önü tehlike saçtığı açıkça görülmektedir. Ve Boyabat çayı bahsi konu yerde belediyeye ait bir araç çaya düşmüş  ölümlü trafik kazası meydana gelmişti

Kamuoyu adına soruyoruz..

  Boyabat belediyesinin asli görevlerinden bir tanesi olan ve yıllardır etrafında kaldırım dahi bulunmayan derenin etrafında  yapılması gereken korkulukları yapmak, vatandaşların can ve mal güvenliği için tedbir almak, seyir kulesi yapmaktan, cam teras yapmaktan çok mu zor?  2023 vizyonuna kendini hazırlayan, marka şehre, güçlü başkana hiç bu kadar basit bir işi yapamamak hiç yakışıyor mu? Derenin ve Boyabat çayının bir bölümünde bulunan ve tehlike arz eden kısımlarda bariyerler yapılarak vatandaşların can ve mal güvenliği için önlem almamak çok mu zor geliyor? Veya bu asli görev hizmet olarak görülmüyor mu?

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ