logo

Boyabat’ta Bu uygulamadan herkes memnun

13 Ekim 2020 Boyabat Kaymakamlığınca alınan karar gereği başlatılan saatli otopark uygulamasında ana cadde üzerinde uygulamaya konan 20 dakikalık park yasağında polisin kararlı tutumu meyvesini vermeye başladı.

 

Daha önce polis ekip arabası içerisinde anons sistemi ile uygulama başlatılmış fakat istenilen düzeyde trafikte bir rahatlama sağlanamadığı gibi esnaf ve misafirlerin şikâyetleri de bitmemiş ve uygulamaya ara verilmişti.

 

Yaklaşık birkaç gündür 20 dakikalık park yasağı uygulamasına tekrar başlanırken yürütülen uygulamadan ve gelinen noktadan herkes memnun gözüküyor.

 

Trafik ekipleri tarafından yürütülen park yasağından esnaf memnun, sürücüler memnun, vatandaş memnun. Uygulamanın yürütüldüğü Adnan Menderes bulvarında araç yoğunluğu azalırken uygulamayı ihlal edip ceza yiyen sürücüler dahi uygulamayı yürüten trafik polisinden memnun gözüküyor. Ambulanslar, uzun ve geniş araçlar trafik akışında sorun yaşamamaya başladılar

 

Polisin kararlı, 20 dakikalık saatli otopark uygulamasından ve uygulamayı  yürüten polis memurlarının tutumlarından vatandaşta memnun. Bazı esnaf ve haber merkezimize emniyetimizin uygulaması yerinde fakat Boyabat belediyesinin otoparkı ana caddedeki sorunu çözmez araç park alanlarının ilçenin çeşitli noktalarında olması gerekir, bu sorun yıllar önce alınmalıydı meyvesini yeni toplardık görüşlerine yer verdiler

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ