Başlık
Başlık

Bu görüntülerin Boyabat’ta Tekrar Yaşanmamasını Umut Ediyoruz

Yenimahalle Pervane  Caddesi sonlarında bulunan tek katlı yapılmış evin arka duvarı gelen sel sularına dayanamayınca yıkıldı. Duvarın yıkılması ile birlikte gelen sel tek katlı evin içine girdi.

30 Haziran 2021 24 views 0

 Boyabat’ta geçtiğimiz günlerde yağan sağanak yağışta altyapısı olmayan yerde  sele dönüşen sular evin duvarını yıkarak, evin odalarını dere yatağı olarak kullanmak zorunda kaldı

Edinilen bilgiye göre, Yenimahalle Pervane  Caddesi sonlarında bulunan tek katlı yapılmış evin arka duvarı gelen sel sularına dayanamayınca yıkıldı. Duvarın yıkılması ile birlikte gelen sel tek katlı evin içine girdi. Evdekiler canlarını zor kurtarırken, evdeki  eşyalar  selde zarar gördü. Ev sahiplerinin  mağduriyetlerine  AFAT ve Boyabat Kaymakamlığı koştu. 

Sinop İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ” Boyabat ilçesinde 25 Haziranda meydana gelen aşırı yağış sonucunda hasar gören konutları İl Afet ve Acil Durum Müdürümüz Ümit Ünal , Planlama, Zarar Azaltma ve İyileştirme Müdür V. Mehmet Erim ve mühendislerimizle incelemelerde bulunup hasar tespitine başlanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

Kamuoyu adına soruyoruz…

 

Milyonlar harcanarak  yapımı süren cam teras manzaralı, Yeni Mahalle Pervane sokakta mağdur olan vatandaşlara, Boyabat’ın hizmetkarıyla, yenilenen Boyabat, yeniden Boyabat ve gönül belediyeciliği sloganını kullanan  Boyabat belediyesi  bu görüntüler hiç hoş oldu mu?  Yaşanan bu olumsuzluk sonrası Boyabat Yeni mahallede ve benzeri yerlerde alt yapısı olmayan noktalarda  bu tür olumsuzlukların yaşanmaması için önlemler alınacak mı?  Boyabat belediyesinin son günlerde yaptığı iyileştirme çalışmaları arasına alt yapı iyileştirme çalışmaları da girecek mi? Sele neden olduğu halk arasında konuşulan  cam teras yolunda iyileştirme yapılacak mı?

BU GÖRÜNTÜLERİN TEKRAR YAŞANMAMASINI UMUT EDİYORUZ

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler