Başlık
Başlık

Bu Araçlar Çevre Yolundan Ne Zaman Geçecekler? “Boyabat’ta Proje Çok, İcraat Yok!”

Bu Araçlar Çevre Yolundan Ne Zaman Geçecekler? “Boyabat’ta Proje Çok İcraat Yok!” Gerze’ye bağlı Kirençukuru köyünde 15 adet türbini olan 35 MW kurulu gücünde Rüzgar Enerji Santrali kurulumu

05 Haziran 2022 240 views 0

Bu Araçlar Çevre Yolundan Ne Zaman Geçecekler? “Boyabat’ta Proje Çok

İcraat Yok!”

Gerze’ye bağlı Kirençukuru köyünde 15 adet türbini olan 35 MW kurulu gücünde Rüzgar Enerji Santrali kurulumu için malzeme taşıyan tırlar Boyabat’tan geçti.

Yük taşıyan geniş ve uzun araçların ilçe merkezinden geçişi sırasında Adnan Menderes bulvarı üzerinden malzeme taşıyan araçların geçişini  aksatacak  bir çok araç kaldırıldı. Yük taşıyan geniş ve uzun araçları gören vatandaşların aklına neredeyse yılan hikayesine dönen çevre yolu geldi. Tırların geçişini ilgi ile izleyen vatandaşlar seçimler öncesi vaatleri, projeleri anlatan ve siyasilere çevre yolu konusunda sitem ettiler.

Çevre Yolu inşaatı 19 Temmuz 2013 tarihinde başlamış ve 850 gün sonra 16 Kasım 2015 tarihinde bitirileceği belirtilmişti

2020 yılında gazetelere demeç veren Ak Parti il Başkanı Uğur Giresun Boyabat, Durağan ve Saraydüzü’ne hayırlı olsun diyerek duyurduğu açıklamasında ; “Boyabat İlçesindeki şehir içi trafik yükünü rahatlatacak, aynı zamanda Durağan ve Saraydüzü’ne ulaşımı kolaylaştıracak yeni  çevre yolunun 6 km’ lik kısmı tamamlandı. İnşallah 16 kilometreden oluşan yolumuzun tamamını, 2021 yılı Haziran ayında ulaşıma açacağız.” demişti. Aradan neredeyse 2 yıl geçti.

 

Boyabat Çevre yolu 3 Kasım 2016 tarihli 509 sayılı Şehir Gazetesinde konu gündeme getirilmiş “Ne zaman bitecek” diye sorulmuştu. Dönemin Boyabat Kaymakamı bağlantı yollarının planlanmadığını basına açıklayarak en kısa sürede açılacağı mesajını vermişti. Karayolları planlamasında ise önce 2019 sonra 2020 yılında açılması planlandığı haber yapılan Boyabat Çevre yolu hala açılamadığı gibi hala kimseden yolun akıbeti hakkında  açıklama yok!

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler