Başlık
Başlık

Boyabat’tan Km’lerce Uzaktaki Sahipsiz Hayvanlara Yiyecek Ulaştırıyorlar

Boyabat merkezde yaşayan emekli Öğretmen çift bir süre önce Durağan ve Vezirköprü  arasında  Vezirköprü’ye bağlı Koca kaya olarak tabir edilen bölgede  yaşamlarını sürdürmeye çalışan   başıboş sahipsiz  hayvanlar dikkatlerini çekti. 

17 Mart 2021 16 views 0

17 Mart 2021 Boyabat’ta yaşayan emekli öğretmen çift yerleşim alanlarından uzak yerlerde yaşayan sahipsiz hayvanlara yiyecek göndermeye devam ediyor.

Edinilen bilgiye göre, Boyabat merkezde yaşayan emekli Öğretmen çift bir süre önce Durağan ve Vezirköprü  arasında  Vezirköprü’ye bağlı Koca kaya olarak tabir edilen bölgede  yaşamlarını sürdürmeye çalışan   başıboş sahipsiz  hayvanlarboyabatta,boyabata,davut,koçyiğit dikkatlerini çekti.  Yerleşim alanlarında yaşayan sokak hayvanlarının bir şekilde vatandaşlar tarafından  verilen yiyeceklerle fazla sorun yaşamadıklarını düşünen,  fakat yerleşim alanlarından uzak yerlerde yaşayan  bu hayvanların yiyecek bulmakta  sorun yaşadıklarını gözlemlediler.

 

 Sahipsiz hayvanların bu durumları karşısında duyarlılık göstererek,  Boyabat’ta topladıkları yiyecekleri,  Boyabat Havza arasında seferlerini sürdüren firma minibüsü  ile hayvanlara verilmek üzere gönderiyorlar.  Hemen hemen haftada 2 gün  çevrelerinde bulunan kasaplardan, fırınlardan veya lokantalardan  elde ettikleri yiyecekleri,  burada yaşamlarını sürdüren  sahipsiz  hayvanlara ve doğal yaşamda yaşayan yabani hayvanlar gönderen duyarlı vatandaşlar sahipsiz hayvanların bilinmeyen sahipleri konumuna geldiler. Kim olduklarını bilemediğimiz emekli öğretmen çiftin  bu duyarlılıkları karşısında  burada yaşayan hayvanlar kendilerine gönderilen yiyeceklerle  adeta umut kapısı olmaya devam ediyorlar. Boyabat merkezden yaklaşık 60 km uzakta bulunan koca  kaya bölgesine  yaşayan hayvanlara verilmek üzere gönderilen yiyecekleri  götüren araç sürücü Murat Özgökçe’nin  aracını yavaşlattığını gören sahipsiz hayvanlar adeta verdikleri siparişler gelmiş gibi araç sürücüsüne koşuyorlar.  Araç sürücüsü Murat Özgökçe ise kendisinin etrafında  toplanarak getirdiği yiyecekleri   yiyen sahipsiz hayvanları izlemekten  hayli memnun görünüyor.

 

 

Sürücü Murat ÖzgökçeBir süredir  emekli öğretmen çift bana burada yaşayan sahipsiz hayvanlara vermem için yiyecek veriyorlar. Bu duyarlılık hepimizde olmalıdır. Bu yiyecekler sadece köpeklere değil, artan kısmını da köpekler gidince yabani hayvanlar yiyor. Bazen ısırırlar mı, diye tedirgin olmuyor değilim, benim geldiğimi görünce sevinen, yanıma koşarak gelen sahipsiz hayvanlar  neden ısırsın.  Hayvanlara sevgi gösterilmesi, korunması, eziyet edilmemesi, aşağılanmaması konularında dinimizin de gösterdiği titizlik dikkat çekicidir. “ ifadelerine yer verdi

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler