Başlık
Başlık

Boyabat’taki Bu Evlerle mi Safranbolu Rakibimiz Değil?

Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Sinop’ta yayın yapan Sinop pusulası gazetesine 2016 yılında yaptığı bir açıklamada “ilçenin turizm bakımından oldukça zengin olduğunu belirterek, “Benim şu iddiam var. Boyabat’ın rakibi artık Safranbolu değil” açıklaması yapmıştı

03 Mart 2021 10 views 0

2 Mart 2021 Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Sinop’ta yayın yapan Sinop pusulası gazetesine 2016 yılında yaptığı bir açıklamada “ilçenin turizm bakımından oldukça zengin olduğunu belirterek, “Benim şu iddiam var. Boyabat’ın rakibi artık Safranbolu değil” açıklaması yapmıştı

Aradan geçen yaklaşık 5 yıllık süre zarfında Boyabat belediye başkanı rakibi olarak görmediği ve  Boyabat’ın rakibi artık Safranbolu değil” sözlerinin ardından sözlerine şöyle devam etmişti ““BOYABAT’IMIZI BİR TURİZM ŞEHRİ OLARAK HAZIRLAYACAĞIZ”
“Çeyiz sandığımız dediğimiz tarihi evlerimizle ilgili envanter çalışmalarımız yaptık” diyen Çakıcı, “Çok yakın bir zamanda inşallah proje ihalesine çıkaracağız. Bütün tescilli binalarımızın bulunduğu yerlerdeki sokak sağlamlaştırılmaları olsun, restorasyonları olsun hepsini inşallah ihale edeceğiz. Yaklaşık bunların bir yıl süreceğine inanıyorum. Yavaş yavaş bunların restorasyonuna gireceğiz. İnşallah 2023 yılına Boyabat’ımızı bir turizm şehri olarak hazırlayacağız” bu sözler Boyabat belediye başkanı Şefik Çakıcı’ya aittir.

KAMUOYU ADINA SORUYORUZ…

Bizim çektiğimiz bu kareler haricinde bu şekilde mekruh vaziyete gelmiş yüzlerce tarihi evler  var.  7 yıldır Boyabat belediye başkanlığınız  dönemimde kaç tane tarihi evi kurtardınız. Kaç tane tarihi evi restore ettiniz? Boyabat halkının süslü laflara karnı Tok!  Eski başkan Mehmet Ermiş döneminde alınan bir tarihi evi ısıtıp ısıtıp anlatmayın. Bu rezalet görüntülerle mi Safranbolu “Boyabat’ın rakibi artık Safranbolu değil” diyebiliyorsunuz? Boyabat halkı sizi hizmet için seçti. İlçemizdeki şu görüntüler  Türkiye’de  bie başka  ilçede var mı acaba? 

Yapılan haberde şu sözde yer verilmiş ŞEHİR İNSANIN AYNASIDIR, İNSAN DA ŞEHRİN AYNASIDIR” cümlesini vurguluyorsunuz. Bu cümle “ŞEHİR İNSANIN AYNASINIDIR., ŞEHRİN BELEDİYESİ ŞEHRİN AYNASIDIR ” olmasın… Boyabat halkı sizi hizmet için seçti. 

BOYABAT BELEDİYE BAŞKANI 5 YIL ÖNCE Boyabat’ımızı bir turizm şehri olarak hazırlayacağız” “Yaklaşık bunların bir yıl süreceğine inanıyorum” sözlerine yer vermişti.

Safranbolu’da bile bulunmayan içler acısı durumda tarihi evlerden bir kaç tanesi 

 

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler