Başlık
Başlık

Boyabat’ta Yapımına Başlanan ve Köylülerin Tarımda Kullanacakları Su Tutma Havuzu Unutuldu mu?

Boyabat’ta Yapımına Başlanan ve Köylülerin Tarımda Kullanacakları Su Tutma Havuzu Unutuldu mu? Boyabat Oğlakçılar köyü, Okçu mahallesinde yıllarıdır yapılmayı bekleyen tarım amaçlı kullanılacak  su tutma havuzu veya göl neden yapılmıyor. DSİ tarafından yapımına başlanan su tutma havuzu  neden yarım bırakıldı?

13 Aralık 2022 281 views 0

Boyabat’ta Yapımına Başlanan ve Köylülerin Tarımda Kullanacakları Su Tutma

Havuzu Unutuldu mu?

Boyabat’ta Oğlakçılar köyü, Okçu mahallesinde yıllarıdır yapılmayı bekleyen tarım amaçlı kullanılacak  su tutma havuzu veya göl neden yapılmıyor. DSİ tarafından yapımına başlanan su tutma havuzu  neden yarım bırakıldı?

Boyabat Oğlakçılar köyü Okçu mahallesinde arazilerindeki  su sıkıntısını gidermek amacıyla bir yağmur suyu toplama havuzu için Oğlakçılar Köyü sakinlerinden Ramazan Özaslan tarafından yeri  bağışlanan  ve köylülerin kendi imkanları ile aldıkları su taşıma toplama boruları, malzemeleri yıllardır atıl vaziyette alanda duruyor

Tarım arazine elverişli toprakların bulunduğu bölgede yer yer su sıkıntısı yaşandığı için  ve köylülerin tarımda kullanacakları su tutma havuzunun  3 yıl önce yeri DSİ tarafından açılmış ve 3 yıldır konuyla ilgili yetkililerin yarım bırakılmış bu işi tamamlamak için gelmedikleri, yetkililer tarafından  yarım bırakılan sulama havuzunun su tutmadığı mevcut toplanan suyun boşa gittiğini, su toplama havuzunun yetkililer tarafından bir an önce yapılarak köylülerin mağduriyetlerinin giderilmesi gerektiğinin   ifadelerine yer veriliyor.

Boyabat'ta Yapımına Başlanan ve Köylülerin Tarımda Kullanacakları Su Tutma Havuzu Unutuldu mu? Boyabat'ta Yapımına Başlanan ve Köylülerin Tarımda Kullanacakları Su Tutma Havuzu Unutuldu mu? Boyabat'ta Yapımına Başlanan ve Köylülerin Tarımda Kullanacakları Su Tutma Havuzu Unutuldu mu?22 Boyabat'ta Yapımına Başlanan ve Köylülerin Tarımda Kullanacakları Su Tutma Havuzu Unutuldu mu?55

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler