Başlık

Boyabat’ta Sokak Hayvanları Yiyecek Arıyor, Hayvan Barınağından Tık Yok!

Boyabat’ta sokak hayvanları çöp kutularını didik didik ediyor. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı nedeni ile evlerinde kalan vatandaşların yerine, sokaklar  başıboş hayvanlara kaldı

23 Ocak 2021 13 views 0

23 Ocak 2021 – Boyabat’ta sokak hayvanları aç karınlarını doyurabilmek için çöp kutularını didik didik ediyor. Hafta sonları sokağa çıkma yasağı nedeni ile evlerinde kalan vatandaşların yerine, sokaklar başıboş hayvanlara kaldı. Gecenin ayazında titreyerek barınacak yer arayan sokak hayvanlarının durumu maalesef içler acısı durumda.

Boyabat Belediye başkanının sosyal medya hesaplarında ise hayvan barınağı müjdesi yerine, vatandaşa çağrı var. Boyabat Belediye başkanı vatandaşlara tavsiye ve nasihat yerine, vatandaşlara verdiğin hayvan barınağı sözünü tutmalısın, vatandaşlar sizlerden hayvan barınağı bekliyor. Süslü laflarla tavsiyeler değil.

Boyabat Belediye başkanının boy boy afişlerle reklam yaptığı hayvan barınağına ne oldu?

Yıllardır yapılması beklenen hayvan barınağından nedense hiç ses yok?

2017 yılı Haziran ayında Boyabat Belediye başkanı Şefik Çakıcı, yaptığı açıklamada, “İlçemizde başıboş gezen sahipsiz ve terk edilen hayvanlar yıllardır bir sorun haline gelmişti. Bizde Boyabat Belediyesi olarak bu sorununun çözümü noktasında bir barınak yapmaya karar verdik. Öncelikle başıboş gezen, sahipsiz ve terk edilen köpekleri hayvan barınağımıza getirip burada yeme, içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayacağız. Barınakla ilgili çalışmalarımıza başladık. Barınakta köpeklerin aşılanması ve küpe takılması da yapılacak. Bundan sonrası için onların da sıcak bir yuvası, güzel bir mekanı olacak.” denilmişti.

Üzerinden 3.5 yıl geçmesine rağmen hala Boyabat belediyesi tarafından söz verilen sokak hayvanları barınağından ses yok!

FOTOĞRAFLARINI KULLANDIĞIMIZ SOKAK HAYVANLARININ HAKKINDA İŞLEM YAPILMAMASI VE KENDİLERİNE ZARAR VERİLMEMESİ İÇİN YÜZLERİNİ KAPATIYORUZ…

2017 yılı Haziran ayında  Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, yaptığı açıklamada, “İlçemizde başıboş gezen sahipsiz ve terk edilen hayvanlar yıllardır bir sorun haline gelmişti. Bizde Boyabat Belediyesi olarak bu sorununun çözümü noktasında bir barınak yapmaya karar verdik. Öncelikle başıboş gezen, sahipsiz ve terk edilen köpekleri hayvan barınağımıza getirip burada yeme, içme ve barınma ihtiyaçlarını karşılayacağız. Barınakla ilgili çalışmalarımıza başladık. Barınakta köpeklerin aşılanması ve küpe takılması da yapılacak. Bundan sonrası için onların da sıcak bir yuvası, güzel bir mekanı olacak” denilmişti ve üzerinden 3.5 yıl geçmesine rağmen hala Boyabat belediyesi tarafından söz verilen sokak hayvanları barınağından ses yok!
SOKAK HAYVANLARININ  HAKKINDA İŞLEM YAPILMAMASI VE KENDİLERİNE ZARAR VERİLMEMESİ İÇİN YÜZLERİNİ KAPATIYORUZ…

 

 

Başlık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık Başlık BaşlıkBaşlık
Vefat Edenler