Örnek Resim

logo

Boyabat’ta Seçimsiz Aş Yok mu?


admin
ezgifm@hotmail.com

29 Nisan 2020 Coronavirüs nedeniyle evlerimize kapandık. Ve Ramazan ayının 6 gününde salgın nedeniyle tedirgin de olsalar  parasal sıkıntısı olmayanlar evlerinde rahatça yaşamaya devam ediyor

boyabat-tugla-genc-tugla-sanayi-yildiz-tandogan-atlas-guven.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

Coronavirüs salgını nedeniyle bu yıl iftar çadırları kurulmayıp toplu yemek programları düzenlenmese de bir çok belediyeler sıcak yemekleri vatandaşların evlerine ulaştırıyor.Takdir etmemek içten değil, 9300 nüfuslu komşu ilçemiz Durağan belediyesi,  marka şehir olmamasına rağmen, güçlü başkanı olmamasına rağmen   Durağanlı vatandaşlara  sıcak yemek dağıtıyor. 

 

Hem iftar hem sahur için sıcak yemek dağıtımını koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan dar gelirli aileler, sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü dar gelirli ve yemek yapacak kimsesi bulunmayan vatandaşlar, kazancı kaybolmuş geçim sıkıntısı çeken aileler, kronik hastalar ve engellilere yönelik bir çok belediye  yemek servisi yapıyor. 

 

Kamuoyu adına soruyoruz…

Yaşadığımız şu sıkıntılı süreçte Hiç düşündünüz mü?  Günlük gelirleri ile yaşamlarını sürenleri, işyerini kapatıp günlerdir ceplerine veya evlerine 5 kuruş girmeyenleri, hiç düşündünüz mü? İlçemizin bir çok sorununu çözmek yerine, milyonlara kule yaptıran, milyonlara teras hayal eden, Boyabat’a deniz yaparak vatandaşı jetski’ye  bindirmeyi hayalleri kuran, yaşadığımız şu zorlu süreçte vatandaşın suyunu kesen  bir belediyemiz bunları hiç düşündünüz mü?

Seçimlerde sokak sokak gezip, ev ev gezip, fabrika fabrika gezip   1 oy için  ellerine ayaklarına kapandığınız  65 yaş üstü dar gelirli ve yemek yapacak kimsesi bulunmayan vatandaşları, kazancı kaybolmuş geçim sıkıntısı çeken aileleri, kronik hastalar ve engellileri, iyi hatırlayın! Seçimlerde fabrikalarda dağıttığınız pidelere o gün ihtiyaç yoktu. Bugün ihtiyaç yok mu? Ne zaman vatandaşın asıl sorunları ile ilgileneceksiniz?  Siz zannetmeyiniz ki vatandaş yüzünüze gülüyor. Yardıma ihtiyacı yok!  İşte bu vatandaş yüzünüze güler, siz gülerek giderken arkanızdan boynunu büker  acı acı bakar, o vatandaş  utanır isteyemez. 

 

Boyabat Belediye yetkilileri bu haberimizde de kasıt aramayıp,  Yardımlaşmanın ve Dayanışmanın  önemli olduğu Ramazan ayında  iftar ve sahurlara bir sıcak hamlede siz yapacakmısınız?

Durağan belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması

  16 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası adayı Şükrü Baş ve listesindeki yönetim kurulu üye adayları basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Genel Kuruluna az bir süre kala aday Şükrü Baş ve yönetim kurulu üye adayları bir araya geldi. Baş, bu süreçte esnafın en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini ve 22 Ocak tarihinde yapılacak olan seçimde, esnaf ailesi için yeni bir sayfanın açılması gerektiğini belirtti.
Baş, “Esnafımız büyük bir aile, esnafları...
 • Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı?

  15 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı? 15 Ocak 2022 Türkiye'nin bir çok belediyesi halk ekmek fabrikaları ile  kamu hizmetini vermektedir. Boyabat halkı ve fırıncı esnafı  bayramlarda ve yaz sezonunda ekmek konusunda sorunlar yaşamaktadır. Yıllardır bu sorunlar yaşanırken, Boyabat belediyesinin konuya sessiz kalması tepki ile karşılanıyor. Boyabat halkı belediyeden vatandaşı ilgilendiren hizmetler bekliyor. Boyabat halkının bugüne kadar kulesi olmadı. jet skiye de  ihtiyaç duymadı. Fakat ucuz ekmeğe ihtiyaç  duy...
 • Ali Babacan : ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’

  15 Ocak 2022 Genel

  Ali Babacan: ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’   DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Osmaniye’de esnafı ziyaret etti, vatandaşla buluştu. Vatandaşlar, ekonomideki kötü gidişattan dert yandı.   Çiftçilik yapan bir vatandaşın “Çiftliğimizde hayvan dahi kalmadı. Köyde bu sene buğday eken kalmadı. Herkes yiyeceğini ekti.” sözlerine karşılık Babacan “Tarım, hayvancılık çok zor artık. Ne kadar çok üretsen o kadar zarar ediyorsun.” dedi.   “Zarar ediyor herkes o durumda. Geldim buraya çiçek satıy...
 • Bağımsız Türkiye Partisi liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret

  15 Ocak 2022 Ekonomi, Genel

  BTP liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşı makamında ziyaret etti. Görüşmede BTP liderine BTP genel başkan yardımcıları Fuat Şengül, Lütfullah Önder, İbrahim Yıldız, Emre Polat ve İsmail Çetin de eşlik etti. Görüşme sonunda BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye B...