Başlık
Başlık

Boyabat’ta Seçimsiz Aş Yok mu?

Boyabat’ta Seçimsiz Aş Yok mu?

29 Nisan 2020 36 views 0

29 Nisan 2020 Coronavirüs nedeniyle evlerimize kapandık. Ve Ramazan ayının 6 gününde salgın nedeniyle tedirgin de olsalar  parasal sıkıntısı olmayanlar evlerinde rahatça yaşamaya devam ediyor

Coronavirüs salgını nedeniyle bu yıl iftar çadırları kurulmayıp toplu yemek programları düzenlenmese de bir çok belediyeler sıcak yemekleri vatandaşların evlerine ulaştırıyor.Takdir etmemek içten değil, 9300 nüfuslu komşu ilçemiz Durağan belediyesi,  marka şehir olmamasına rağmen, güçlü başkanı olmamasına rağmen   Durağanlı vatandaşlara  sıcak yemek dağıtıyor. 

 

Hem iftar hem sahur için sıcak yemek dağıtımını koronavirüs salgını nedeniyle faaliyetleri durdurulan dar gelirli aileler, sokağa çıkması kısıtlanan 65 yaş üstü dar gelirli ve yemek yapacak kimsesi bulunmayan vatandaşlar, kazancı kaybolmuş geçim sıkıntısı çeken aileler, kronik hastalar ve engellilere yönelik bir çok belediye  yemek servisi yapıyor. 

 

Kamuoyu adına soruyoruz…

Yaşadığımız şu sıkıntılı süreçte Hiç düşündünüz mü?  Günlük gelirleri ile yaşamlarını sürenleri, işyerini kapatıp günlerdir ceplerine veya evlerine 5 kuruş girmeyenleri, hiç düşündünüz mü? İlçemizin bir çok sorununu çözmek yerine, milyonlara kule yaptıran, milyonlara teras hayal eden, Boyabat’a deniz yaparak vatandaşı jetski’ye  bindirmeyi hayalleri kuran, yaşadığımız şu zorlu süreçte vatandaşın suyunu kesen  bir belediyemiz bunları hiç düşündünüz mü?

Seçimlerde sokak sokak gezip, ev ev gezip, fabrika fabrika gezip   1 oy için  ellerine ayaklarına kapandığınız  65 yaş üstü dar gelirli ve yemek yapacak kimsesi bulunmayan vatandaşları, kazancı kaybolmuş geçim sıkıntısı çeken aileleri, kronik hastalar ve engellileri, iyi hatırlayın! Seçimlerde fabrikalarda dağıttığınız pidelere o gün ihtiyaç yoktu. Bugün ihtiyaç yok mu? Ne zaman vatandaşın asıl sorunları ile ilgileneceksiniz?  Siz zannetmeyiniz ki vatandaş yüzünüze gülüyor. Yardıma ihtiyacı yok!  İşte bu vatandaş yüzünüze güler, siz gülerek giderken arkanızdan boynunu büker  acı acı bakar, o vatandaş  utanır isteyemez. 

 

Boyabat Belediye yetkilileri bu haberimizde de kasıt aramayıp,  Yardımlaşmanın ve Dayanışmanın  önemli olduğu Ramazan ayında  iftar ve sahurlara bir sıcak hamlede siz yapacakmısınız?

Durağan belediye başkanı Ahmet Kılıçaslan

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler