logo

Boyabat’ta Mübarek Ramazan Ayında Çekilen İçler Acısı Görüntüler

4 Mayıs 2020 Boyabat Gökdere mahallesinde Ramazan ayında çekilen bu görüntüler kafaları karıştırıyor. Coronavirüsle mücadele verdiğimiz şu günlerde yetkililere siz show peşindesiniz denilecek görüntüler degil mi?  Bu içler  acısı görüntüler marka şehir ve güçlü başkan olarak nitelendirilen Boyabat belediyesinin kapsamı alanında çekilen  görüntüler 

Boyabat dışında tuğla fabrikasında çalışarak geçimini sağlayan Ramazan K. ve ailesinin durumu 2020 Türkiye’sine yakışmayacak konumda bulunuyor. Fabrikalarda  gece yarılar selfi çekerek  tüm kuralları ihlal eden bir belediye başkanın idare ettiği bir ilçede bazı vatandaşların durumları içler acısı durumda görünmüyor mu? Verdikleri 2 kutu gıda yardımını yardım sayan yetkililer, en büyüğü 10  yaşında en küçüğü 1 yaşında olan bu aileye Durağan’lı Saraydüz’lü yetkililer mi sahip çıkacak? Evlerinin penceresinde cam bulunmayan, odalarında eşya bulunmayan, Üzerlerinde düzgün kıyafet bulunmayan, harabeye dönmüş bu eve yaşıyorlar. Kapılarına gelen ve ses telleri olmadığı için sesi çıkmayan  habercinin sorduğu soruları dudak okuyarak  anlayacak kadar zeki olan bu çocuklar sadece gıda ile mi avutulacaklar? 

Kamuoyu adına soruyoruz

Boyabat’ta yetkililer  makam araçlarını bir kenara bırakarak idare ettiklerini zannettikleri  Boyabat’ın sokaklarında ilçelerinde ne olup bittiğini ne zaman gezip görecekler.  Dünya ve Ülkemiz Coronavirüsle mücadele kapsamında işyerlerine gidemeyip, işyerlerini kapatan, komşuların yardımlaşması ile ayakta duran, işten çıkarılan, işe gidemeyen hayatında hiç yardım istememiş ve ihtiyacı olanları yok mu zannediyorsunuz? Ne zaman gerçek ihtiyaç sahiplerine sahip çıkacaksınız? Yanınızdaki çalışan görevlilerin çektiği resimleri sosyal medya hesabınızdan reklam yaparak hizmet ettiğinizi mi zannediyorsunuz?  Kuralları ihlal edip fabrikalarda bayanlarla selfi çektirmeyi hizmet mi zannediyorsunuz?Yaşadığımız şu zorlu süreçte Boyabat’ın her tarafını Ziraat bankanın yerinin reklamları ile donatmakla (zamanı gelince yapılabilir)  hizmet mi veriliyor zannediyorsunuz? Seçim meydanlarında “Kenar-ı Diclede bir kurt kapsa koyunu, Gelir de adl-i ilâhi Ömer’den sorar onu!” diye konuşuluyordu.  Şehlül Eminlik bumudur? Bu aileye ne zaman kimler be şekilde sahip çıkacak?

 

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Boyabat’ta Mübarek Ramazan Ayında Çekilen İçler Acısı Görüntüler” için 1 yorum

  1. sallı-yorum : diyor ki:

    güzel haberi sahşi menfaatlerin den midir nedir af edersin bok etmişsin. bi haber bulmuşsan yayımla yetkilimi metkili kin kusma.. senin bu tarzın her zaman insan da kuşku uyandırıyor. ondan sen bir haber yapınca acaba diyorum.