logo

Boyabat’ta Otoparktan Vatandaşa Beklenmedik Kötü Sürpriz…

29 Temmuz 2020 Boyabat Belediyesinin yıllar önce çözmesi gereken, ancak yıllar sonra çözüme ulaştırarak,27  Temmuz 2020 Pazartesi günü hizmete açabildiği otoparktan vatandaşa beklenmedik kötü bir sürpriz çıktı.

Halk nezdinde, yapılan otoparkın ücretsiz olacağı beklenirken, yapılan açıklama ile otoparkın ücretli olacağı belirtilerek, tarifesi açıklandı. Otoparktan oldukça fahiş bir ücret alınacak olması ise vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Boyabat Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, otopark için, ilk 4 saat için 3 TL, 4-10 saat arası için 5 TL ve 10-24 saat için 10 TL ücret belirlendi.

Kent Meydanına gelecek resmi kuruluşlarda çalışanların araçlarını nereye park edecekleri, otoparka ücret verip, vermeyeceği belirtilmezken, otoparkın binada çalışanlara mı, yoksa vatandaşa mı yeteceği kafalarda soru işareti bırakıyor.

Asılan boy boy afişlerde 800 araçlık diye yıllarca reklamı yapılan, Kent Meydanı projesi zemin katına yapılan otopark, ancak 400 araçlık olarak yapılabildi ve hizmete açılabildi.

Ruhsat verilen yeni binalarda dahi bulunması gereken fakat kurallar ihlal edilerek yapılmayan otoparklar araç sahiplerine ve sürücülere araç parkı konusunda ilçede büyük işkence yaşatıyor.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ