Başlık
Başlık

Boyabat’ta Korsan İnternet Medyasına Kimler Dur Diyecek?

Boyabat’ta Korsan İnternet Medyasına Kimlere Dur Diyecek?  Habercilik ve Medya sektöründe yaşanan kirliliğe Boyabatlı yetkililer adeta göz yumuyor.

22 Mart 2022 42 views 0

Habercilik ve Medya sektöründe yaşanan gazeteci kirliliğine Boyabatlı yetkililer resmen göz yumuyor. Boyabat’ta haberciyiz, gazeteciyiz dedikleri halde, hiçbir resmi kaydı olmadan, gelir elde edip devlete bir kuruş vergi vermeden gezenlere kim dur diyecek? Bazı medya meraklısı olan yetkili insanlar, resmi basın ve yayın kuruluşları yerine, bunlara haber yaptırarak itibar gösteriyor.

At izinin, it izine karıştığı, Boyabat’ta vergi ödemeden, dükkan tutmadan, elektrik parası ödemeden, telif ücreti vermeden, hiçbir ajansa abone olmadan, dünyanın parası olan gazetecilik mesleği için gerekli malzemeleri almadan, açtırdıkları 50-100 liralık sitelerle habercilik, reklamcılık ve ticari faaliyet yapan, haber hırsızı, korsan gazeteci müsvettelerini kim durduracak?

Beyan edenin peşine düşenler, beyan etmeden internet üzerinden meslek edinmeye çalışanları görme zahmetinde neden bulunmuyorlar. Genelde facebook ve instigram  sayfalarından beslenen ve yer yer ilçenin resmi gazetelerinden dolaylı ve direk resim ve yazıları çalarak, üzerinde aklınca çeşitli oynamalar yapıp değiştirdiğini zan ederek habercilik, reklamcılık ve ticari faaliyeti yapanlar, kamuoyunu da yanıltmaktadırlar

Resmi basın yayın ve ticari kuruluşlara rakip olan ve onların vergilendirilecek gelirlerine engel olan, yaptıkları haberlerle inandırıcılıklarına gölge düşüren bu sahte gazeteciler ve bunun ticaretini yapanlara yetkililer ne zamana kadar müsamaha göstereceğini merak ediyoruz.

 

 

.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler