Örnek Resim

logo

Boyabat’ta Karantina Karmaşası!


admin
ezgifm@hotmail.com

8 Mayıs 2020 Boyabat’ta karantina açıklamaları karmaşası yaşanıyor. İlçe Mülki Amiri Kaymakamın başkanlık yaptığı İlçe Umumi Hıfzıssıhha ile Boyabat Belediye başkanının yaptığı farklı açıklamalar vatandaşın kafasını karıştırdı.

boyabat_gozde_avm_kinfeksiyon_bim_a101_sok_ruhi_kardelen_kampanyalar_aakkabicilar_kunduracilar.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

Boyabat Belediye Başkanı Ne Yapmaya Çalışıyor?

Boyabat Belediye başkanı sosyal medya hesabından 5 Mayıs 2020 tarihinde yapmış olduğu paylaşımda, Boyabat’ta karantina altında bulunan Binerli ve Pehlivanlar köyünde karantinanın kaldırılacağını duyurdu. Fakat Boyabat Belediye başkanı yapmış olduğu bu paylaşımı 3 gün sonra sosyal medya hesabından kaldırdı. Paylaşımın kaldırılması sonrası Boyabat Belediye başkanının ne yapmak istediği kamuoyu tarafından anlaşılamadı.

Kamuoyu adına soruyoruz…

Boyabat Belediye başkanı ortada resmi belge olmadan, yapmış olduğu paylaşımın ne gibi bir felakete davetiye çıkarabileğinin farkında mıdır?

İlçenin Mülkü Amiri Kaymakamın bilgisi olmadan, Boyabat Belediye başkanı açıklamayı nasıl yapıyor?

Boyabat İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi başkanı Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy mu, yoksa Boyabat Belediye başkanı Şefik Çakıcı mıdır?

Anlamak Mümkün mü?

Öte yandan 7 Mayıs 2020 de ulusal ve yerel basın kuruluşlarında yapılan haberlerde Boyabat Kaymakamlığının açıklaması adı altında, Boyabat Belediye başkanının sosyal medyadan yaptığı açıklama referans alınarak yapılan haberler; “Sinop’ta 2 köyde karantina sona erdi” manşetleriyle yer aldı. Haberin içeriğinde ise; “Açıklamada, uygulama süresince sağlık ekiplerince kontrollerin yapıldığı Binerli ve Pehlivanlar köylerinde yine hıfzıssıhha kurullarınca alınan kararla karantina uygulamalarının kaldırıldığı aktarıldı. Alınan kararla ilçede karantina uygulaması yapılan köy kalmadığı ifade edildi.” denildi.

Boyabat İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Başkanı Açıkladı

8 Mayıs 2020 tarihinde ise, Boyabat Kaymakamı Fatih Aksoy’un başkanlığında toplanan Boyabat İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin aldığı kararda; “Binerli Köyünde karantina süresince sağlık kontrolleri yapılmış olup, her hangi bir yeni COVİD-119 enfeksiyonu hastalığına rastlanmadığından adı geçen köyümüzde karantina uygulamasının 08.05.2020 tarihi 24.00 itibariyle sona erdirilmesi.” denildi.

Boyabat İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclisi Binerli köyünde karantinanın kalktığını açıkladı. Bu karara göre Pehlivanlar Köyüne karantinanın devam ettiği anlaşıldı.

Yapılan paylaşım sonrası karantinanın kalkacağına sevinen Pehlivanlar Köyü sakinleri, resmi karar sonrası şaşkınlığa ve üzüntüye uğradı.

Yaşanan bu karmaşa sonrası İçişleri bakanlığının, Sağlık bakanlığının ve Sinop Valiliğinin konuya nasıl bakacağı ve konuyla ilgili nasıl bir işlem yapılacağı kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

ALINAN RESMİ KARAR

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

8+7 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sert rüzgâra karşı yürümeyin, karda kalan arabayı itmeyin

  24 Ocak 2022 Ekonomi, Genel

  Soğuk havaların kendini iyice göstermeye başladığı, kardan tüm ülkenin beyazla kaplandığı şu günlerde kalp sağlığını korumak her zamankinden daha da önemli. Sert rüzgâra karşı yürümek, karda kalan arabayı itmek gibi olaylar kişide kalp krizine sebep olabiliyor. Özellikle kişinin kalp damarlarında bir tıkanıklık varsa, kalp adalesine yeterli kan gidemiyor. Bir de bunun üzerine ağır egzersizlerle kalbi çok fazla çalıştırınca krize davetiye çıkıyor. Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Barış Çaynak, kışın kalp sağlığını korumanın yolları hakkında bilgi...
 • Diyanet faize haram diyemedi

  24 Ocak 2022 Ekonomi, Genel

  Kur Korumalı Mevduat Sistemi’nden elde edilen gelirin helal olup olmadığını soran BTP’ye Diyanet’ten 32 sonra gelen tuhaf cevap... Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 20 Aralık gecesi açıklanan Kur korumalı Mevduat Sistemi’nden elde edilen gelirin helal olup olmadığını Diyanet’e yazılı olarak sormuştu.   BTP lideri 24 Aralık 2021 tarihinde konuyla ilgili olarak, “1096518 Evrak Kayıt Numaralı başvuru ile diyanete sordum. Yeni “faizsiz faiz sistemi” helal mi? Cevabın takipçisi olacağız.” Paylaşımı yapmıştı. Diyanet’ten tuhaf açı...
 • Boyabat’tan Kar Manzaralı (Bol resimli)

  23 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  23 Ocak 2022 Tüm Türkiye'ye kar ile kaplanırken, Boyabat dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devan eden kar yağışı ile kar altında kaldı. Dün akşam saatlerinde yerde belirginliğinin hissettiren kar yağışı karşısında bir çok vatandaşlar sokaklarda kar yağışını keyfini çıkardı. Gençlerin ve çocukların kartopu oyunları ise bir çok yetişkinlerin  hafızalarını geriye gençlik ve çocukluk yıllarına götürdü.  23 Ocak 2022 saatler 12. 25 gösterirken kar yağışı aralıksız devam ediyor. Boyabat Karayolları ve özel idare ekipleri ise kapanan k...
 • Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yeni Başkanı Şükrü BaşOldu

  22 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  22 Ocak 2022 Bir süredir Boyabat esnafının beklediği Boyabat Esnaf ve Sanatkar Odası seçimlerinde bugün Boyabat esnafı noktayı koyarak yeni başkanını     olarak belirledi. Bugün saat 12.30 sıralarında oy kullanmaya başlayan Boyabat esnafı toplam 739 oyu olan odada  618 oy kullanıldı.Yapılan secimde  Şükrü Baş 329   oy Suat Ayhan oy 282 aldı. Buna göre Boyabat Esnaf ve Sanatkar Odasını yeni başkanı   oldu ...