Başlık
Başlık

Boyabat’ta Fide Satışları Başladı

Boyabat’ta havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte yetiştirilen domates, biber, patlıcan, salatalık, kabak, kavun, karpuz, çilek gibi birçok meyve ve sebze fideleri tezgâhlarda satışa sunulmaya başladı

08 Mayıs 2021 17 views 0

Boyabat’ta fide satışları  ilkbahar aylarında tohumu atılan sebze fideleri satışa sunuldu. 4-5 liradan satışa sunulan fideler vatandaşlar tarafından büyük ilgi görüyor.

 

Boyabat’ta havaların ısınmaya başlamasıyla birlikte yetiştirilen domates, biber, patlıcan, salatalık, kabak, kavun, karpuz, çilek gibi birçok meyve ve sebze fideleri tezgâhlarda satışa sunulmaya başladı. Vatandaşların en çok rağbet gösterdiği fidelerin başında biber, domates, salatalık ve patlıcanın geldiği belirtildi.

Boyabatlı Köylüler, fidelerin bir kısmının il dışından bir kısmının ise yerli fide olduğunu belirterek biber, domates, salatalık fidelerinin daha fazla tercih edildiğini dile getirdi.

 

Fide sezonunun sadece bir ay sürdüğünü ifade eden yetiştiriciler ise,” Fide dikimleri başladı. Coronavirüs  nedeniyle birçok vatandaşımız çıkamadı. Satışların hal yeri ve burada yapılması iyi oldu. Vatandaşlarımız tek noktada kalabalık oluşturmuyor. İşlerimiz iyi sayılır. Köylü vatandaşlarımız ve evlerinde bahçeleri olan vatandaşlarımız aldıkları fideleri dikerek yaz mevsiminde sebze ve meyve ihtiyaçlarını karşılıyorlar” ifadelerine yer verdiler

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler