logo

Boyabat’ta Ekmek Zammı Vatandaşı Kızdırdı

10 Kasım 2019 Boyabat fırıncı  esnafı  birkaç aydır 1 liradan satışa sunduğu ekmeği sessiz sedasız yeniden 1.5 liraya satmaya başladı. Boyabat’ta ekmek fiyatlarını bir türlü dengede tutamayan fırıncı esnafı da yer yer bazı  sıkıntılar yaşarken,  adeta borsa gibi bir iniş bir çıkış yapan ekmek fiyatları  da vatandaşı  adeta  şaşkına çeviriyor.

Türkiye’nin bir çok  ilçesin de  kamusal hizmet olarak  bilinen halk ekmek fırınları ekmek üretimi ile maddi açıdan zayıf olan vatandaşların rağbet gösterdiği ve bir çok belediyenin de   Bakıma muhtaç ve ihtiyaçlı ailelere her gün ücretsiz ekmek verdiği gerçeği de ortadadır

 Türkiye’nin  bir çok ilçesinde belediye halk ekmek olarak hizmet veren fırınlar karşısında, tonlarca para harcanarak seyir kulesi bulunan, cam teras yapacak kadar ufku açık,  marka şehir olarak bildiğimiz Boyabat’ın, Boyabat belediyesinin halk ekmek fabrikasının olmaması içler acısı değil midir?

Hayat pahalılığı karşısında açlık sınırında yaşayan bazı vatandaşların da maalesef kendi hayatlarına son verdiğini üzülerek haberlerden izlemekteyiz. Halka hizmeti Hakka hizmet sayan belediyecilik anlayışlarında fakir fukara ve garip gurabanın gözetilip kollanılması da gerekmekte değil midir? Boyabat mutlu insanlarıyla, yoksuluna sahip çıkılmasıyla marka şehir olur, yoksa  milyonlar harcanarak yapılan ve yapılacak olan cam terasıyla markalaşmaz. Aşevi  olmayan, Huzur evi yılan hikayesine dönen İlçemiz nasıl marka şehir olacak.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ