Başlık
Başlık

Boyabat’ta Doğalgazın Geldiği Yerlerde Kira Artışları Hız Kazandı

Boyabat’ta Doğalgazın Geldiği Yerlerde Kira Artışları Hız Kazandı.2021 Yaz sezonunda Doğalgaz şirketinin Boyabat Çamlıca mahallesine kira artışları hız kazandı.

03 Mayıs 2022 23 views 0

Boyabat’ta Doğalgazın Geldiği Yerlerde Kira Artışları Hız Kazandı

 

2021 Yaz sezonunda Doğalgaz şirketinin Boyabat Çamlıca mahallesine girmesinin ardından bul Yıl Yıldız mahallesinde kira artışları hız kazandı.

 

Doğalgaz şirketinin Yıldız mahallesine girmesinin ardından Boyabat Yıldız mahallesinde neredeyse 1500 – 2000  liranın altında kiralık daire bulmak mümkün gibi görünmüyor. Caddeye yakın yerlerde ise bu miktar 3500 liraya kadar çıkabiliyor. Özellikle 2500 ile 4300 yaşamlarını sürdüren  küçük esnaf, emekli, asgari ücretli, işçi ve emekliler bu durumdan muzdarip görünüyor. İlk olarak Boyabat Camikebir mahallesine gelen Doğalgaz konutların genelde müstakil ve  kiracı azlığı olduğu için hissedilmemişti.

 

Yıldız mahallesi gibi toplu konutun en fazla olduğu Boyabat kumluk mahallesine doğalgazın gelmesi ile Kumluk mahallesinde kira artışlarının nereye varacağı bununla ilgili önlemlerin alınıp alınmayacağı merak konusu

oldu

2021 yılının son aylarında yaşanan ve  daire fiyatlarındaki artış ise Boyabat’ta herkesin artık daire sahibi olamayacağını gözler önüne koyuyor

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler