Örnek Resim

logo

Boyabat’ta Covid-19 Gerçeği


admin
ezgifm@hotmail.com

Resmi açıklamaya göre, 1 Ağustos 2020 günü yeni vaka sayısı 996 kişi, 15 Ağustos 2020 günü yeni vaka sayısı 1256 kişi, 1 Eylül 2020 günü yeni vaka sayısı 1572 kişi olurken, 14 Eylül 2020 günü açıklanan sayı ise 1716 kişi oldu. Son rakama baktığımızda 1 Ağustos 2020 gününden bu yana yaklaşık % 73 artış olduğunu gösteriyor. Zaman ilerledikçe vaka sayısı da hızla artıyor.

boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

Bütün Türkiye’de yaşanan vaka sayısındaki yükselişi ile birlikte ilçemizde de vaka sayısına büyük bir artış olduğu görüldü. Hatta Boyabat İlçe Hıfzıssıhha Umumi Kurulu kararlarına imza atan ve tüm uyarılara rağmen kural tanımayan Boyabat Belediye başkanı da pozitif çıktı.  Boyabat Ak parti İl Genel Meclis üyelerinden iki tanesinin Covid-19 testinin pozitif çıkması durumun ne kadar vahim olduğunu göstermiyor mu?

5 Mayıs 2020 tarihinde “Vatandaşlarımızı Uyarıyoruz! Boyabat Belediye Başkanı Virüs Yayıyor Olabilir mi?” haberimiz gerçek mi çıktı. Belediye başkanının testinin pozitif çıkması ne anlama geliyor?

Haber merkezlerinin tüm uyarılarına rağmen düğünlerde, cenaze evlerinde, taziye ortamlarında, tuğla fabrikalarında, karantinada olan köylerde, karantinayı delerek virüsü daha çok yaymanın sorumluluğu kime ait?

Basın yayın kuruluşlarının uyarılarını hiçe sayıp, karantinayı delenler (acil şifalar dileriz) bugün hastanedeler. Ya temas ettikleri kişiler ne durumdalar.

Dezenfekte Neden Yapılmıyor?

Koronavirüs tehdidine rağmen halk sağlığının bu kadar önemli olduğu şu günlerde, Boyabat hal yerinde, parklarda, bahçelerde, çocuk oyun alanlarında, dolmuş duraklarında dezenfekte çalışmaları yapılmadığını görüyoruz. Hiçbir şekilde yeterli tedbir alınmadığı gibi, herkesin virüs yokmuş gibi davranması da akılları durgunluk veriyor.

Vakaların gittikçe artması halk arasında endişeye neden olurken, Boyabat’ta hiç kimsenin ne dediğini anlamadığı belediyeye ait berbat anons sisteminden ve camilerden anons yaparak bu virüsün yayılmasını önleyemezsiniz.

14 Eylül 2020 Pazartesi günü Boyabat İlçe Emniyet Müdürü tek başına hal yeri, köy pazarı ve Adnan Menderes bulvarı üzerinde maske ve virüse karşı önlemler konusunda Zabıta amiri ile birlikte gezerek vatandaşlara uyarı yaptı. Uyarının olumlu sonuç verdiği ortaya çıktı. Haber merkezi olarak gün boyu takip ettik. Boyabat İlçe Emniyet Müdürünün gezdiği ve uyarıda bulunduğu yerlerde maskesiz kimseler kalmadı ve kurallara uyulduğu görüldü.

Vatandaşların bilinçlenmesi için yetkililerin zorunlu yayınlar hariç (RTÜK bağlı kuruluşlar hariç) yerel bazda yayın yapan basın ve yayın kuruluşlarıyla bir çalışma yapmaması da olayın farklı ama vahim olan bir boyutu değil mi?

Yetkililere sesleniyoruz, lütfen önlemlerinizi daha sıkı alın ve denetimlerinizi dahada sıklaştırın, unutmayın bu virüs nedeniyle vatandaşların hayatını kaybetmesini önlemek, vatandaşları bilinçlendirme, kamuoyunda gerçek dışı haberlerin yayılmasını önlemek sizin elinizde.

Etiketler:
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Buzhane gibi devlet hastanesi: İYİ Parti İl Başkanı skandalı gündeme taşıdı

  17 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Buzhane gibi devlet hastanesi: İYİ Parti İl Başkanı skandalı gündeme taşıdı Durağan İlçemizdeki devlet Hastanesinde kronik hale gelmiş olan ısınma sorunu hala giderilmiş değildir. Hastane binasının yeni yapılmış olmasına rağmen, hayati önem taşıyan bir ihtiyacın giderilememesi büyük talihsizliktir ve beceriksizliktir. Hem hastalarımız hem de hastane personeli ısınma konusunda büyük mağduriyetler yaşamaktadır. Isınma ihtiyaçlarını bireysel teminleri ile evlerinden getirdikleri ısıtıcılar ile gidermektedirler. Hastaneye şifa bulmaya, dertle...
 • Basketbol Grup Müsabakaları Sinop’ta Başladı

  17 Ocak 2022 Genel, Tüm Manşetler

  Basketbol Grup Müsabakaları Sinop'ta Başladı 12 ilden 500'e yakın sporcunun katılımıyla gerçekleştirilecek olan Baskeybol Gençler Kız/Erkek Grup Müsabakaları ilimiz Sinop'ta başladı. 17 Ocak 2022 Pazartesi günü gerçekleştirilen açılış seremonisinin ardından Merkez Yeni Spor Salonu ve 85. Yıl Kemalettin Sami Paşa Spor Salonunda basketbol müsabakaları başladı. Müsabakalara 12 ilden yaklaşık 500 sporcu ve antrenör ile hakem katıldı. 20 Ocak 2022 tarihinde oynanacak final müsabakalarının ardından düzenlenecek olan ödül töreniyle müsabakalar s...
 • Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması

  16 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası adayı Şükrü Baş ve listesindeki yönetim kurulu üye adayları basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Genel Kuruluna az bir süre kala aday Şükrü Baş ve yönetim kurulu üye adayları bir araya geldi. Baş, bu süreçte esnafın en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini ve 22 Ocak tarihinde yapılacak olan seçimde, esnaf ailesi için yeni bir sayfanın açılması gerektiğini belirtti.
Baş, “Esnafımız büyük bir aile, esnafları...
 • Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı?

  15 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı? 15 Ocak 2022 Türkiye'nin bir çok belediyesi halk ekmek fabrikaları ile  kamu hizmetini vermektedir. Boyabat halkı ve fırıncı esnafı  bayramlarda ve yaz sezonunda ekmek konusunda sorunlar yaşamaktadır.   Yıllardır bu sorunlar yaşanırken, Boyabat belediyesinin konuya sessiz kalması tepki ile karşılanıyor. Boyabat halkı belediyeden vatandaşı ilgilendiren hizmetler bekliyor. Boyabat halkının bugüne kadar kulesi olmadı. jet skiye de  ihtiyaç duymadı. Fakat ucuz e...