Örnek Resim

logo

BOYABAT’TA BİSİKLETE BİNİYORUM CAMİYE GİDİYORUM… PROJESİ TAMAMLANDI.


admin
ezgifm@hotmail.com

Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Ortaokulu Müdürlüğünce hazırlanan ve Boyabat Kaymakamlığının 15.04.2019 tarih ve 7560239 sayılı onaylarıyla gerçekleştirilen ve bu yıl 3. Düzenlenen Bisiklete Biniyorum Camiye Gidiyorum, Hem Sağlıklıyım Hem Huzurluyum  isimli Proje tamamlandı.

boyabat_gozde_avm_kinfeksiyon_bim_a101_sok_ruhi_kardelen_kampanyalar_aakkabicilar_kunduracilar.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

Bu yıl proje kapsamında emniyet ve jandarma eskortluğunda bisikletlerle Bağlıca, Alibeyli, Karacaören ve Çatpınar Köylerine gidildi.

Her hafta Pazar Günü Öğle ve İkindi namazlarını köyde kılan öğrenciler iki namaz arasında piknik yaptılar, çeşitli oyunlar oynadılar, köydeki yaşlı ve hastaları ziyaret edip hayır dualarını aldılar.

Bu yıl kız öğrencilerin de katıldığı projede Boyabat’ın yakın köylerine üç yılda yaklaşık 130 km bisikletle seyahat gerçekleştirildi ve 38 vakit namaz cemaatle kılındı.

Projenin amacını öğrencilerin okulu sevme ve benimsemelerini, Beden ve ruh dengesi içinde hem maddi hem manevi anlamda gelişmelerini, sağlık konusunda bilinçlenme ve düzenli spor yapma alışkanlığı kazanmalarını, zararlı alışkanlık ve davranışlardan uzak durmalarını, İmam Hatip Ortaokulu olarak dini bilgileri ve başta insanı kötülüklerden alıkoyan namaz bilincini gezerek ve eğlenerek kazanmalarını, yaşadıkları yakın çevreyi tanıma,  doğayı sevme ve koruma duygularıyla büyüklerine saygı ve yaşlılara hürmet gibi erdemlerini pekiştirmek olduğunu açıklayan Okul Müdürü Halil GÜNDOĞDU; “Öğrenilen bilgilerin kalıcı ve faydalı olması, istendik davranış değişikliğine yol açması ancak öğrencinin bilgiyi yaparak ve yaşayarak öğrenmesi, eğitimin  nesnesi değil öznesi olması ve öğrendiklerinin günlük yaşantısında karşılık bulmasıyla mümkündür.

Bizler de eğitimi dört duvar arasına hapsetmeden her zaman ve her yerde eğitim felsefesiyle öğrenilenlerin kalıcı, zevkli ve faydalı hale gelmesi için çeşitli etkinlik ve projeler gerçekleştiriyoruz. Bu projemiz ise Kur’an-ı Kerim’den “Muhakkak ki namaz insanı kötülükten alıkoyar” (Ankebut suresi 45) ayeti ve Sevgili Peygamberimizin “İnsanlardan çoğunun aldandığı iki nimet vardır. Sağlık ve Boş vakit” (Buhârî, Rikâk, 1.) Hadis-i Şerifinden hareketle oluştu.
Bizim bir imam hatip ortaokulu olarak  öğrencilerimizin maddi ve manevi eğitimleri yanında sosyal, sportif ve kültürel yönden de gelişmelerine katkı sağlamak bedeni ve ruhi melekelerini geliştirmek, toplumsal değerlerimizi benimseyip yaşamalarına destek olmak amaçlarımız arasındadır.

Projemizi onaylayan Kaymakamımız  Fatih AKSOY’a, Belediye Başkanımız Şefik ÇAKICI’ya, bizi destekleyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Osman ÖZKAN’a, Yol güvenliğimizin sağlanması konusunda İlçe Emniyet Müdürümüz  Mustafa GÜLCÜ ve İlçe Jandarma  Komutanımız Özay TOPCU’ya İlçe Müftümüz  İsa SAĞLAM’a, Köylerdeki din görevlilerimize ve misafirperver köylülerimize, bisiklet temini konusunda yardımcı olan  Atatürk Ortaokulu ile Mehmet Akif Ersoy Lisesi Müdürlüklerine  temiz yürekli öğrencilerimiz adına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Etiketler:
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

8+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • MHP Sinop İl Başkanlığına Hikmet Çınar Atandı

  26 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Milliyetçi Hareket Partisi Sinop İl Başkanı Ali Çakır ve yönetiminin parti genel merkezi tarafından görevinden alınmasıyla boşalan, Sinop Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanlığına, Milliyetçi Hareket Partisi  Ayancık İlçe Başkanı Hikmet Çınar atandı.  Hikmet Çınar,  Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. Askerlik görevini Asteğmen rütbesi ile Mardin'in Kızıltepe ilçesinde Suriye sınırında Karakol komutanı olarak tamamladı.  ...
 • Boyabat Yeni İnan Turizm Hizmetinizde

  26 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  YILLARIN OLDUĞU DENEYİMLİ KADROMUZ İLE YENİ İNAN TURİZM OTOBÜS İŞLETMESİ HER AKŞAM İSTANBUL SULTANBEYLİ,ÇORLU VE SAMSUN SEFERLERİ DEVAM ETMEKTEDİR. AYRICA YENİ İNAN TURİZM DURAĞAN'DAN HER AKŞAM SAAT 18.00DE , BOYABAT'TAN 19.00 DA İSTANBUL'A, PAZARTESİ,SALI, PERŞEMBE VE CUMARTESİ GÜNLERİ ÇORLU'YA HAREKET ETMEKTEDİR. SON MODEL KONFORLU OTOBÜSLERİMİZLE SİZLERE RAHAT BİR TOLCULUK SUNAN YENİ İNAN TURİZM OTOBÜS İŞLETMESİ HER SABAH 07.30 BOYABAT'TAN, 08.00 DE DURAĞAN'DAN HAVZA VE SAMSUN'A, SAMSUNDAN 17.00 DE BOYABAT'A HAREKET EDİYOR. YENİ İN...
 • Sinop MHP İl Başkanı ve yönetimi görevden alındı

  25 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sinop İl Başkanı Ali Çakır ve yönetimi görevden alındı MHP Sinop İl Başkanı Ali Çakır ve Yönetimi parti genel merkezi tarafından görevden alındığı bildirildi. Milliyetçi Hareket Partisi Sinop İl Başkanlığının konuyla ilgili açıklama yapması bekleniyor  ...
 • Tosya’da Sahibinden Kiralık Tuğla Fabrikası

  25 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Özen tugla kiremit Sanayi Ticaret Anonim Şirketine ait İstanbul yolu 9.km Kastamonu/Tosya fabrikamız faal olarak sürekli çalışmaktadır makine ve ekipmanları hepsi mevcuttur hammadde sıkıntısı yoktur. Topraklığı ardır. Tosya'da Sahibinden Kiralık Tuğla Fabrikası Çalışır vaziyetteki fabrikayı çalıştırmak isteyenlerin  0538 046 43 86 numaralı telefondan Osman Öngür'den gerekli bilgileri alabilirler ...