Başlık

Boyabat’ta 19 Eylül Gaziler Günü Anma programı düzenlendi

19 Eylül Gaziler Günü kapsamında anma programı gerçekleştirildi. 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Hükümet Konağı bahçesinde İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı

19 Eylül 2021 3 views 0

Boyabat’ta 19 Eylül Gaziler Günü Anma programı düzenlendi Boyabat ilçesinde 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında anma programı gerçekleştirildi. 19 Eylül Gaziler Günü kapsamında Hükümet Konağı bahçesinde İlçe Kaymakamı Enver Yılmaz ve Belediye Başkanı Şefik Çakıcı tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunuldu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunuşu ardından Boyabat İlçe Jandarma Komutanlığında görevli J. Asb. Kd. Çvş Emre Çekirge tarafından günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirildi. Zaferin ve mazisi insanlık tarihi ile başlayan, her zaman zaferle beraber medeniyet nurları taşıyan, yüzyıllar boyunca Türklük, özgürlük, uygarlık ve vatan uğruna mübarek kanlarını akıtarak canlarını veren dünya tarih ve edebiyatına destanlar yazdıran Türk Silahlı Kuvvetleri  gazilerini minnet duyguları ile anmak için toplanmış bulunuyoruz, diyen Çekirge,  günün anlam ve önemini anlatan bir konuşma gerçekleştirdi.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık BaşlıkBaşlık
Vefat Edenler