Başlık
Başlık

Boyabatlının Özüre Değil, Hizmete İhtiyacı Var

Kurban bayramında ilçede yaşanan rezaleti Boyabat belediyesi  mağduriyet havasında özür ile geçiştirdi.”Bu yaşadığımız mağduriyet ne Boyabat’a ne de gurbetçilerimize layık değildir.”  dedi

02 Ağustos 2021 14 views 1

1 Ağustos 2021 -Boyabatlının Özüre Değil, Hizmete İhtiyacı Var Kurban Bayramında ilçede yaşanan ekmek rezaleti sonrası Boyabat Belediye başkanı olayı mağduriyet havasında kuru bir özür ile geçiştirdi. Başkan “Bu yaşadığımız mağduriyet ne Boyabat’a, ne de gurbetçilerimize layık değildir.” cümlesini kurarken, sayın başkan Boyabat Belediye başkanı olduğunuzu unuttunuz mu acaba?

 

Bir haber ajansı muhabirine demeç veren Boyabat Belediye başkanı, “pandemi dolayısıyla geçen yıl gurbetçilerin Boyabat’a gelemediğini ve bu yılki bayramda tüm Anadolu’a olduğu gibi Boyabat’a da yoğun bir akının olması nedeniyle nüfusun 2-3’e katlandığını hatırlatarak, ekmek sıkıntısı çekilmemesi için nöbetçi fırınların oluşturulduğunu, ancak bazı fırınların yeterli ekmek çıkarmadığını söyledi.”

Hizmete geldiği günden bugüne ilçenin asli sorunlarına değil, ucube yapılarla bir belediyecilik yapmaya çalışan Boyabat belediyesi yetkililerine;

Kamuoyu Adına Soruyoruz…

Bayramlar ve özel günlerde ekmek sorunu yaşanmamasına destek olan ve vatandaşlarını ucuz ekmekle buluşturan, 1978 yılında Boyabat belediyesi eski başkanlarından Ömer Faruk Çırak döneminden kurularak bir kaç yıl önce dönemin belediye başkanı Mehmet Ermiş tarafından hizmetten kaldırılan Boyabat Belediye ekmek fabrikası neden yeniden hizmete açılmıyor? Belediye hizmet kurumu mudur? Ticari bir işletme midir?

Boyabat halkının özür açıklamasına değil, fırıncı esnafının suçlanmasına değil, Boyabat halkının müjdeli habere ihtiyacı var. Fırıncı esnafının yaşadığı sorunları hiç dinlediniz mi? “Boyabat’ta hemen hemen bir çok zamanlarda yaşanan ekmek sorununu Boyabat halkı ve ilçemize gelecek misafirlerimiz artık yaşamayacaktır. Boyabat belediyemiz fırıncı esnafınında görüşlerini alarak bu konuda gerekli adımları atacaktır. Gerekirse belediyemiz ekmek fabrikasını faaliyete geçirerek veya fırıncı esnafının iyileştirilmesi sağlanacaktır. Halkımız bu gibi özel zamanlarda mağdur edilmeyecektir.. Mağdur edilmesine müsaade de edilmeyecektir ” adımını atmak çok mu zor? Sayın yetkililer…

Gurbetçi vatandaşların akın ettiğini bir çok kurum ve kuruluş fark edip önlemlerini artırdı. Bu gibi zamanlarda yaşanacak sorunların, yaşanmaması için, bir ilçede ilk hamleyi belediyenin yapması gerekmez mi? Bayramlarda ve özel günlerde vatandaşlar fellik fellik ekmek arayıp bulamazlarken, sizler neredeydiniz? Sizler Boyabat’ta yaşamıyormusunuz?

“Haberimize yapacağınız mantıklı ve olumlu açıklama aynen yayınlanacaktır”

HABERİ YAPAN İNTERNET SİTESİNE GELEN YORUMLAR

ekrem ayyıldız – sayın başkan seyir kulesi yok cam terasla ugraşacagıza bir halk ekmek fırını açsaydınız bu sıkıntılar yaşanmaz sizlerde halktan özür dilemek zorunda kalmazdınız
Cevapla Beğen (9) Beğenme (1)

Vatanı hakketen seven – Önce Başkanım bu millet namkör, sizin hizmetlerinizi göremiyorlar, ekmek bulamadı iseniz pasta yiyin, başkanıma diz çöktüremiceksiniz, ezanlarımızı susturamıcaksınız, kulemiz var, cam teras yapılcak, yeni cezaevi yapılcak daha bu sürü çılgın proje, neymiş efendim ekmek yokmuş, yapılması gerekeni anında harekete geçerek yaptı başkanı özürünü diledi ya başkan napsın daha….
Cevapla Beğen (9) Beğenme (4)

Uğur özdemir – Sayın başkanım sanki pandemiden önce durum çok farklımıydı bu bahane olmamalı sarayduzundede aynı sorun var boyabattada insanlar kilometrelerce yol yapıp memlekete geliyor aç kalıyor nöbetçi fırın nedir ya eczanemi bu lütfen bu konuya bir çözüm getiriniz.
Cevapla Beğen (7) Beğenme (2)

yenimahalleli – başkanım belediye olarak fırın açın kimseye muhtaç olmayalım
Cevapla Beğen (7) Beğenme (2)

Yasin Meral – Özür dilemek fayda etmiyor mevcut nöbetçi fırınlar zaten açmadı özür dilemek yerine zabitalari yönlendirip idari para cezası vererek kapalı olmalarını engelleseydik kimse ekmeksiz kalmazdı lafa değil icraata bakmak böyle birşey derdik
Cevapla Beğen (7) Beğenme (1)

Gözde Yıldırım – Abat şehir Boyabat tan şahsım adına utandım. Kilometrelerce uzaktan gelip memleketimi misafirlerine tanıtmak istemiştim. Ne yazık ki aç kaldık. Sivrisineklerde cabası.. Ailem birçok kez ilaçlama için bildirimde bulunmuş. Ancak görünen o ki hiç birşey gaile alınmıyor.
Cevapla Beğen (7) Beğenme (2)

Kumluk mahallesi – inönü ilkokulu bahçesindeki lunaparktan gelen sese de bir izin vermezseniz.
Cevapla Beğen (3) Beğenme (4)

Boyabatlı – Bunu yapan fırıncılara iyi bir ceza kesmek lazım, bıraksınlar bu mesleği bayramda ekmeksiz bırakıyorsa cezası kesilsin akıllansın.
Cevapla Beğen (3) Beğenme (5)

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Ahmet

O guzelim koy ormanlari dag cop oluyor.cope acil bir care lütfen.

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler