Başlık
Başlık

Boyabatlı Vatandaş İşsiz, Evsiz, Yemek Yiyebilirse Karnı Tok!

Boyabat’ın sorunlarını Sinop, Durağan veya Saraydüzü yetkilileri mi gelip çözecek? Bizler Boyabat halkı olarak vatandaşın refahı için sizleri seçtik, devlet sizi Boyabatlı ya iyi hizmetler yapsın diye gönderdi.

02 Kasım 2020 0 views 1

Boyabatlı Vatandaş İşsiz, Evsiz, Yemek Yiyebilirse Karnı Tok!

2 Kasım 2020 – Boyabatlı bu vatandaşın işi yok, evi yok, yemek yiyecek yeri yok, ayağındaki platin nedeniyle, bedensel bir işte verimli çalışamıyor. Çevresinde durumunu bilenlerin yaptığı yardımlarla ayakta kalmaya çalışan ve yatacak yeri dahi bulunmayan bu vatandaşa kış gelmeden kim sahip çıkacak?

Akıllarını uçuk kaçık projelerle bozmuş siyasiler, vatandaşlarının sorunlarını dinlemek, ilçeyi tanımak yerine gece gündüz demeden maske denetimi yapan yetkililer, Boyabat’ın sorunlarını, sizin yerinize Sinop, Durağan veya Saraydüzü yetkilileri mi gelip çözecek?

Bizler Boyabat halkı olarak vatandaşın refahı için sizleri seçtik, devlet sizi Boyabatlıya iyi hizmetler yapsın diye gönderdi. Çalışkan olduğunuzu, duyarlı olduğunuzu da duyduk…

İlçemizde yoksulların, evsizlerin barınacağı bir yer, karınlarını doyuracağı bir aşevi neden yok?

İnsanlarımızı lokantaların kapılarında, lokantacıların gözüne neden baktırıyorsunuz?

Her yere tonlarca para harcarken, neredeyse parmakla gösterilecek sayıdaki bu insanların, sembolik rakamlarla ihtiyaçları giderilebilecekken neden sahip çıkılmıyor?

Sizler için isteyenler değilde, isteyemeyenler, istemekten utananlar daha önemli değil mi?

Kış geldi ayağında platinle topallayarak dolaşan bu yoksul vatandaş işsiz, evsiz ve çevresindekilerin verdikleri ile hayatını sürdürüyor. Aynı elbiselerle yaşıyor. Bu vatandaş gibi ulaşmaya çalışamadığınız daha kimler vardır. Kim bilir?

 

 

Başlık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Köylüm

Sadece evsiz işsiz değil, anne yok(merhume) baba yok (merhum) rabbim kolaylık versin ,hayatın sillesini yemiş zavallı kardeşim.

Vefat Edenler