Örnek Resim

logo

Boyabat’ın ‘HUZUR’u kaçtı!!!


admin
ezgifm@hotmail.com

2013’ te çoğunluğu Boyabat toprak sanayii iş adamlarından oluşan 17 kurucu üye tarafından kurulan Huzurevi yaptırma ve yaşatma derneği’ başlattığı Huzurevi projesi ‘HUZUR’ bulmadı.

boyabat-tugla-genc-tugla-sanayi-yildiz-tandogan-atlas-guven.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

2016 yılına kadar plan ve projeleri tamamlanan yarısı hazineden yarısı ormandan alınarak 10 dönüm arsası temin edilen HUZUREVİ’ projesi çürümeye terk edildi. 2016 yılında dönemin Sinop valisi Kemal CİRİT, içişleri bakan yardımcısı Mehmet ERSOY, AKP Milletvekili Nazım MAVİŞ, CHP Sinop milletvekili Barış Karadeniz, ilçe kaymakamı ile Boyabat Belediye Başkanı Şefik ÇAKICI, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdürü, çevre ilçe belediye başkan ve kaymakamları kalabalık bir halk topluluğu huzurunda temeli atılan ‘HUZUREVİ’nde huzursuzluk hakim..
Tören ve sonrasında huzurevi çalışmalarını yakından takip eden dönemin kaymakamı Bilal Bozdemir’in tayininin çıkmasından sonra bir daha yüzüne bakılmayan huzurevine atılan 60 tona yakın demir ve temel çürüme riski ile karşı karşıya….

Boyabat Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nin katkılarıyla yapımına başlanan 90 yataklı Boyabat Huzurevi’nin temelinin atılmasından sonra çalışmaların durması üzerine Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Huzurevi Genel Müdürlüğü Mühendislerinin ile birlikte Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Melih Keleş, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Hüseyin Matuk, Boyabat Huzurevi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ziya Yılmaz ve heyeti Ağustos 2019 yılında yerinde incelemelerde bulunmuştu. Çakıcı burada yaptığı açıklamada; ” Boyabat Yaşlı Bakım ve Huzurevi projemizi yerinde inceledik Huzurevi Boyabat’a huzur verecek” açıklaması ile huzurevinin takipçisi olacağı sinyallerini vermişti.

Aradan aylar geçmesine rağmen bir çalışma ya da bir proje ile kamuoyunun karşısına çıkılmazken çürümeye terk edilen HUZUREVİ’nin temelinde huzur kalmadı. Boyabat kamuoyu büyük bir gösterişle temeli atılan ve reklamı yapılan HUZUREVİ’nin çürümeye terk edilmesi sonrası BOYABAT’A HUZUR GELECEKTİ, ‘HUZUR’UMUZ KAÇTI!’ diyerek sorumluların ve yetkililerin bir an önce gerekli çalışmaları yapmalarını istediler.

Etiketler:
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması

  16 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası adayı Şükrü Baş ve listesindeki yönetim kurulu üye adayları basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Genel Kuruluna az bir süre kala aday Şükrü Baş ve yönetim kurulu üye adayları bir araya geldi. Baş, bu süreçte esnafın en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini ve 22 Ocak tarihinde yapılacak olan seçimde, esnaf ailesi için yeni bir sayfanın açılması gerektiğini belirtti.
Baş, “Esnafımız büyük bir aile, esnafları...
 • Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı?

  15 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı? 15 Ocak 2022 Türkiye'nin bir çok belediyesi halk ekmek fabrikaları ile  kamu hizmetini vermektedir. Boyabat halkı ve fırıncı esnafı  bayramlarda ve yaz sezonunda ekmek konusunda sorunlar yaşamaktadır. Yıllardır bu sorunlar yaşanırken, Boyabat belediyesinin konuya sessiz kalması tepki ile karşılanıyor. Boyabat halkı belediyeden vatandaşı ilgilendiren hizmetler bekliyor. Boyabat halkının bugüne kadar kulesi olmadı. jet skiye de  ihtiyaç duymadı. Fakat ucuz ekmeğe ihtiyaç  duy...
 • Ali Babacan : ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’

  15 Ocak 2022 Genel

  Ali Babacan: ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’   DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Osmaniye’de esnafı ziyaret etti, vatandaşla buluştu. Vatandaşlar, ekonomideki kötü gidişattan dert yandı.   Çiftçilik yapan bir vatandaşın “Çiftliğimizde hayvan dahi kalmadı. Köyde bu sene buğday eken kalmadı. Herkes yiyeceğini ekti.” sözlerine karşılık Babacan “Tarım, hayvancılık çok zor artık. Ne kadar çok üretsen o kadar zarar ediyorsun.” dedi.   “Zarar ediyor herkes o durumda. Geldim buraya çiçek satıy...
 • Bağımsız Türkiye Partisi liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret

  15 Ocak 2022 Ekonomi, Genel

  BTP liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşı makamında ziyaret etti. Görüşmede BTP liderine BTP genel başkan yardımcıları Fuat Şengül, Lütfullah Önder, İbrahim Yıldız, Emre Polat ve İsmail Çetin de eşlik etti. Görüşme sonunda BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye B...