Başlık
Başlık

Boyabat’ın Göbeğindeki Bu Alan Boyabat belediyesinin Ayıbı Değil mi?

Boyabat’ın Göbeğindeki Bu Alan Boyabat belediyesinin Ayıbı Değil mi? Boyabat belediye başkanı Şefik Çakıcı Mevlana Çocukistan Projesi

15 Nisan 2022 32 views 0

Bu Alanın Durumu Boyabat Belediyesi’nin Ayıbı Değil mi?

 

Boyabat eski Belediye başkanlarından Mehmet Ermiş döneminde yapımına başlanan ve yarım kalan sağlıklı yaşam merkezi olarak da bilinen bu tesis yaklaşık sekiz yıldır rezil bir şekilde duruyor.

Yarım kalan bu projenin yerine yapılması planlanan ve Boyabat Belediye başkanı Şefik Çakıcı tarafından “Mevlana Çocukistan Projesi… Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için…” diye tanıtım yaptığı projeden ise hala ses yok!

 

Geçtiğimiz günlerde kendini bilmez kişi yada kişiler tarafından kamu malına bu şekilde oradaki eşyalar parçalanarak zarar verildi. Belediye olarak emanete böyle mi sahip çıkıyorsunuz?

 

Boyabat Belediyesi sağlıklı yaşam merkezi olarak bilinen yerde kalan ışıklandırma yetersiz olduğu için akşamları farklı amaçlar için kullanılan, yarım yamalak iki kameriyede kullanılamaz hale geldi. Spor aletlerinin nerdeyse % 95 işlevini yitirdiği, yollarında akrobatların bile zor yürüdüğü, yapıldığı günden bu güne kadar tuvaletlerin ve çeşmenin hiç çalışmadığı unutulmamalı.

 

Sayın Boyabat Belediye başkanı, Boyabat’ta ki olumsuzlukları göstererek yaptığımız haberlerle size yardımcı olduğumuz halde, siz yaptığımız haberlere tepki veriyor ilçemizi dışarıya karşı itibarsızlaştırdığımızdan bahsediyorsunuz. Size soruyoruz sekiz yıldır ya yolunuz bu tarafa düşmedi, ya da bütçenizde sorun var.

 

Kamuoyu Adına Soruyoruz…

Böyle önemli bir alanı sekiz yıldır kepaze gibi tutan mı, yoksa buranın güzelleşmesini sağlamak için haber yapan basın mı, Boyabat’ı itibarsızlaştırıyor?

 

Bizler haberci olarak sizlerin göremediklerinizi veya görmezden geldiklerinizi, sizlere göstererek belediyemizin ve şahsınızın başarıya ulaşmasını sağlamak istiyerek, Boyabatın vatandaşlarımız için yaşanır bir yer olması ve yeni hizmetler kazanmasını sağlamıyor muyuz?

 

Ak Parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş’in girişimleri ile yapımı hızlandırılan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan Topalçam girişindeki Millet bahçesini Boyabat Belediyesi yapıyormuş algısı oluşturmak için tabela taktınız. Bizce “Mevlana Çocukistan Projesi… Geleceğimizin teminatı çocuklarımız için…” yazan bir tabelada bu alana takıp çalışma başlatarak kendinize ait projede reklam yapmanız daha uygun değil mi?

Şunu asla unutmayın, biz olumsuzlukları haber yapacağız, siz düzelteceksiniz. Basın sizin tasdik makamınız değildir.

Kaynak: Boyabat Haber Gazetesi.com – Ezgi FM

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Başlık
Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler