Başlık
Başlık

Boyabat’a hiç yakışıyor mu?

Boyabat’ın 70 yıllık ilçe stadyumu için yenileme yapılacağı duyurulmuştu.  Eski stadı yenileme yerine  Boyabat Daylı köyü mevkiine yapılan yapay çim saha  onca masrafa karşın kısa sürede geçerliğini yitirdi.

12 Mayıs 2022 38 views 0

Boyabat’a hiç yakışıyor mu?

Boyabat’ın 70 yıllık ilçe stadyumu için yenileme yapılacağı duyurulmuştu. Zamanında bu stadı yenileyerek kullanmak yerine, gidip şehrin dışına Boyabat Daylı köyü mevkiine yapılan yapay çim saha onca masrafa karşın kısa sürede işlevini yitirdi.

Boyabat’ta 70 yıldır hizmet veren eski Boyabat Stadyumu, 7 Şubat 2022 tarihinde ihaleye çıkacağı yetkililer tarafından değil de, üstüne vazife olmayanlar tarafından bir ajansa açıklanmıştı. Konuyla ilgili bugüne kadar yetkililerden ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

70 Yıldır hizmet veren ve çim saha olarak imkansızlıklar içinde duran Boyabat stadının ne zaman yapımına başlanacağı, ne zaman biteceği, kamuoyu ve sporseverler tarafından merak konusu oldu. Yıllardır burası rezalet bir şekilde duruyor. Seçimlere bir kaç ay kala her taraf inşaat alanına döner değil mi?

Bir sanatçının, bir sporcunun, bir siyasetçinin en büyük destekçisi izleyicisidir. Bu stad, Daylı stadına göre daha fazla izleyici toplamaktadır.

Kamuoyu adına yetkililere soruyoruz….

Boyabat’ın geçici olmayıp orijinal çim sahası olan stadyumun yapımına ne zaman başlanacak? Boyabat’ın sporcuları hala yapay statta mı bal liginde maç yapmaya devam edecekler mi? Boyabat şehir stadı yıllardır bu vaziyette duruyor. Boyabat’a hiç yakışıyor mu? Bu halk size neden oy verdi? Boyabatlı sporcuların çim sahada spor yapmaya, Boyabatlı seyircilerin temiz ve düzenli tribünde maç izlemeye hakkı yok mu?

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler