Başlık
Başlık

Boyabat Seyir Kulemizin Işıkları Bayramda Yanacak mı?

Boyabat belediyesi tarafından yapımına başlanan fakat bitmesi yılan hikayesine dönen ucube kulenin ışıkları kurban bayramında yanacak mı?

05 Temmuz 2021 69 views 0

5 Temmuz 2021 – Boyabat Belediyesi tarafından yapımına başlanan fakat bitmesi yılan hikayesine dönen ucube kulenin ışıkları Kurban Bayramında yanacak mı?

Kamuoyu Adına Soruyoruz…

Eski Belediye başkanlarından Cemal Ekiz döneminde, kimsesiz ölen Halluk Hasan lakaplı bir büyüğümüzün miras parasıyla alınan saat, Erenlik Tepesinde yapılan kuleye takılmıştı.

Ancak yapılan bu saat kulesi yıkılarak, yerine 2018 yılında seyir kulesi isminde ucube bir yapının yapımına başlandı. Dört yıldır bitmek bilmeyen, nedendir bilinmez yapım çalışması duran, yapımı bittikten sonra belediye bütçesine ne gibi katkısı olacağı merakla edilen, bölge turizmine büyük katkı sağlayacağı söylenen, yüzyılın projesi Erenlik Tepesi Seyir Kulesini halkımız bir demir yığını olarak görmekte, hatta değişik isimlerle adlandırmaktadır.

En son yerel seçimlerin yapıldığı 2019 Mart ayında ışıkları yakılan Erenlik Tepesi Seyir Kulesinin ışıkları, bir kaç günde olsa Kurban Bayramına özel yanacak mi?

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler