Başlık
Başlık

Boyabat Panayırına Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Boyabat Panayırına Vatandaşlardan Yoğun İlgi Asırlardır sürdürülen Boyabat panayırı önceki yıllara nazaran bu yıl  daha rağbet görüyor. Bazı eğlence sektörlerinin zaman içerinde geçerliliğini kaybetmesi ile panayır seyrini birazda olsa değiştirmeye başladı.

14 Ekim 2022 143 views 0

Boyabat Panayırına Vatandaşlardan Yoğun İlgi

Asırlardır sürdürülen Boyabat panayırı önceki yıllara nazaran bu yıl  daha rağbet görüyor. Bazı eğlence sektörlerinin zaman içerinde geçerliliğini kaybetmesi ile panayır seyrini birazda olsa değiştirmeye başladı.

Asırlık Boyabat panayırında panayır alanını eskisi gibi tepeden izlemek yerine vatandaşlar panayır alanını gezmeyi tercih ediyorlar. Üzüm ekmek, karpuz ekmek, çoban salata yemek yerine nefis döner, köfte, sucuk ekmek, etli ekmek yemeyi tercih ediyorlar. Her bütçeye hitap eden Boyabat panayırı neredeyse bir yer yer fuar havasına dönüşmeye başladı. Özellikle gençlerin ve çocukların rağbet gösterdiği eğlence yerleri ise büyük rağbet görmeye başladı. Birkaç yıldır panayıra gelen küçük atlar ve develerde vatandaşların yakın ilgisi ile karşı karşıyalar.

Görüntü aldığımızı fark eden bazı gençler ise ” Boyabat panayırında, orijinal Boyabatlıları çek” siteye koyarsın ricalarını da kıramıyoruz

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler