Örnek Resim

logo

Boyabat Orta Çarşıdan İlk İtirazlar Yükselmeye Başladı


admin
ezgifm@hotmail.com

Boyabat orta çarşıda dükkanlara estetik giydirme adı altında başlayan projenin yapımına başlandı. İnşaatın başlamasıyla dükkan sahibi ya da kiracılar tarafından projenin bir çok bilinmeyen yönü de yeni yeni ortaya çıktı.

boyabat_gozde_avm_kinfeksiyon_bim_a101_sok_ruhi_kardelen_kampanyalar_aakkabicilar_kunduracilar.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

Edinilen bilgiye göre, Yusuf Kemalbey caddesinden başlanan çalışmada bazı bina sahiplerinin dükkanlarının vitrinlerinin olmamasından ve projenin anlatıldığı gibi uygulanmadığından muzdarip oldukları görüldü.

Bir bina sahibi ise, kiraya verdiği mülkünün bir işyeri niteliğinde olmadığı, iş yeri vitrinine de uygun yapılmadığı gerekçesi ile binasında yeniden düzenleme yapımını durdurttu.

Orta çarşının yeniden düzenlenmesi aşamasında, dükkanları önceden harabe halinde olan bazı dükkan sahipleri ise yaşananlardan memnun görünüyor.

Üç katlı bir binanın dış cephesinde bulunan rüzgara, yağmura dayanıklı cam mozaiklerin ve mermerlerin sökülerek yerine düz sıva yapılıp, üzerine ise sadece boya vurulması da olayın en ilginç boyutu 

Bazı esnafın ve bina sahiplerinin verdiği bilgiye göre ise, binaların yapımının çok fahiş fiyattan olduğu, harcanan para ile bu binaların alınabileceği, bu harcanan paranın yine bir şekilde bina sahibine ve esnafa yansıyacağı vurgulanıyor.

Bazı esnaflara göre ise, harcanan milyonlarca paranın orta çarşıya değil, Gökdere mahallesinde ve çay sokakta bulunan tarihi evlere harcanarak kullanıma başlanması halinde turizme hareket vereceği, bu sayede orta çarşıya da hareket kazandıracağı belirtiliyor.

Orta çarşıda ise tarihi konumda bulunan yerlere atılacak rötuş sayesinde daha canlı ve rengarenk duracağı esnaflar arasında konuşulmakta.

Bu arada tadilat nedeniyle iki aya yakın bir süredir iş yerine giremeyen, yaptığı iş ile geçimini sağlayan, her gün gelip kontrol mühendisi gibi işyerinin etrafında dönen ve “Bir an önce şu iş bitse de, işime baksam” hayali kuran, sahipsizlikten sesini çıkartamayan esnafın durumuysa hiçe sayılıyor.

Yetkililer ise yapılan projenin bitmesi halinde, çarşı esnafının iş hacminin kat kat artacağı, insanların buraya koşarak geleceği, turistlerin akın akın ziyaret edeceği gibi hayal ürünü, gereksizce abartmaya çalıştıkları gözlemleniyor.

Etiketler: » » » » » » » » »
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boyabat Esnafına Laf Değil, Çözüm Üreteceğiz

  20 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  20 Ocak 2022 Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine 2 gün kalmasına rağmen başkan adaylığında iddialı olan Şükrü Baş Boyabat sanayi sitesi esnaflarının sorunlarını dinledi Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan adayı Şükrü Baş sanayi sitesi esnafları tarafından yakın ilgi ile karşılaşırken, esnafların sorunları üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Esnaflar sanayi sitesi esnaf ve sanatkarının mağdur olduklarını bu güne kadar hiçbir sivil toplum kuruluşu ve esnaf sanatkarlar odasının sanayinin sorunlarına değinmediğini dile getirdi...
 • Boyabat Esnafını Yeni mi Hatırladınız?

  19 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  22 Ocak 2022 Cumartesi günü yapılacak oda başkanlık seçimine Boyabat berber esnaflarından ve Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan yardımcı Suat Ayhan ile  Boyabat Sanayi sitesi esnaflarından Şükrü Baş yarışıyorlar. Haber merkezi olarak her 2 adaya başarılar dileriz...   Sayın Esnaf ve Sanatkar Odası Başkan Yardımcısı Suat Ayhan 3 yıldır Boyabat Esnaf ve Sanatkar Odası yönetimindesiniz ve başkan yardımcılığı görevini yürütüyorsunuz.. Ve yıllardır oda yönetimindesiniz.      Kamuoyu adına soruyoruz.. BOYABAT ES...
 • Boyabat’ta Kontrolden Çıkan Kamyon Şarampole düştü

  19 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  19 Ocak 2022 Boyabat Ayancık arasında seyir halinde bulunan kamyonet kontrolden çıkınca şarampole yuvarlandı Boyabat-Ayancık arasında  34 VY 297X plakalı  kamyonet yoğun kar yağışı nedeniyle kayganlaşan yolda sürücü hakimiyetini kaybetmesi üzerine Boyabat Ayancık kavşağına 1 km mesafede yaklaşık 4  metelik şarampole girdi. Yan yatarak duran  kamyonetin sürücüsü kendi imkanları ile aracından çıktı. Meydana gelen trafik kazasında maddi hasar  oluştu ...
 • Boyabat’ta Otomobil Yayaya Çarptı 1 Yaralı

  19 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  19 Ocak 2022 Boyabat Yeni Mahallede bir yaya karşıdan karşıya geçmek isterken otomobil çarptı. Edinilen bilgiye göre,  Akşam saat 17.00 sıralarında Boyabat Yeni mahallede yolun karşı istikametine geçmek isteyen bir vatandaşa,  Boyabat'tan Yeni mahalle istikametine seyir halinde bulunan 19  SE 15X plakalı otomobil çarptı. Olayın 112 sağlık ekiplerine haber verilmesi üzerine kaza yerine intikal eden sağlık ekipleri yaralı yayaya olay yerinde yaptıkları ilk ardım sonrası tedavisi için Boyabat 75. yıl devlet hastanesi acil servisine kaldırdılar....