Örnek Resim

logo

Boyabat Mezbahası  Birilerine İkram Mı Edilecek?


admin
ezgifm@hotmail.com

Boyabat Mezbahası Birilerine Peşkeş mi Çekiliyor?

boyabat_gozde_avm_kinfeksiyon_bim_a101_sok_ruhi_kardelen_kampanyalar_aakkabicilar_kunduracilar.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

12 Mart 2020 – Boyabat Belediyesine ait Daylı Köyü mevkinde bulunan ve uzun yıllardır Boyabat’a hizmet veren, fakat bugüne kadar yenileme yapılmayan, Boyabat Belediye Mezbahasının durumu ile ilgili geçtiğimiz günlerde sorduğumuz sorulara yetkililer cevap veremedi.

Yaklaşık 23 yıldır Boyabat halkına hizmet veren Boyabat belediyesine ait mezbahanın yıllık 29 bin liradan (Aylık yaklaşık 2 bin 416 lira) ihaleye çıkarılması hayretle karşılanıyor.

Halk sağlığı konusunda Boyabat belediyesinin en kritik yerlerinden ve en önemli yeri olan mezbahanın, sağlıklı bir şekilde hizmet verebilmesi için 23 yıl içinde yıpranan demirbaşların yenilenmesi gerekmiyor mu?

Kamuoyu adına soruyoruz…

Şartnamede ihaleye girebilmek için 2 yıl mezbaha işletmesi gerektiği şartı maddesi bulunmaktadır. Boyabat yöresinde bu kriterlere uyması geren Boyabatlı esnaf mevcut olmadığı göz önüne alınırsa ki, yok! Yıllık 29 bin lira gibi komik bir rakamla ihaleye çıkartılan mezbahayı alacak isim belli mi denmek isteniyor?

Boyabat Belediye mezbahasının ihale edilerek özelleşeceği 12 Mart 2020 tarihli Boyabat Sesi gazetesinde yayımlandı.

İddialara göre, yenilenmesi gereken ve yenilenmesi için milyon değerinde masrafı olduğu konuşulan, Boyabat mezbahasının yenilenmeden ihale edilmesi, alacak kişinin nasıl ve hangi şartlarda hizmet vereceği sorusunu akıllara getiriyor.

Boyabat Belediyesine gelir getiren ve bu gelirin karşısında yıllık 29 bin liraya, 3 yıllığına kiraya verilmesi sizlere de komik gelmiyor mu?

Şayet belediyeden aldığı demirbaşlarla işletmeye devam edildiği takdirde, mezbahayı işletecek şahsa aylık hayli yüklü bir kazanç kapısı açılmış olmuyor mu?

Boyabat Belediyesi mezbahası aynı konumda bırakılarak mevcut malzemelerle yıllık 29 bin lira gibi bir rakamla birilerine peşkeş mi çekilecek?

Boyabat Belediyesinin mezbahayı özel şahıslara vermekteki amacı nedir?

Elimize ulaşan bilgilere ve iddialara göre, yatırım yapılmayarak yenilenemeyen, sağlık şartlarından yoksun, tadilatı veya yenisinin yapımı için milyonların harcanması gereken, Boyabat Mezbahası özelleşince insani standartlara uygun hale getirilecek mi?

Getirilemez ise işletmeye izin verecek kurumun tutumu ne olacak?

 

Etiketler:
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Sert rüzgâra karşı yürümeyin, karda kalan arabayı itmeyin

  24 Ocak 2022 Ekonomi, Genel

  Soğuk havaların kendini iyice göstermeye başladığı, kardan tüm ülkenin beyazla kaplandığı şu günlerde kalp sağlığını korumak her zamankinden daha da önemli. Sert rüzgâra karşı yürümek, karda kalan arabayı itmek gibi olaylar kişide kalp krizine sebep olabiliyor. Özellikle kişinin kalp damarlarında bir tıkanıklık varsa, kalp adalesine yeterli kan gidemiyor. Bir de bunun üzerine ağır egzersizlerle kalbi çok fazla çalıştırınca krize davetiye çıkıyor. Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Barış Çaynak, kışın kalp sağlığını korumanın yolları hakkında bilgi...
 • Diyanet faize haram diyemedi

  24 Ocak 2022 Ekonomi, Genel

  Kur Korumalı Mevduat Sistemi’nden elde edilen gelirin helal olup olmadığını soran BTP’ye Diyanet’ten 32 sonra gelen tuhaf cevap... Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) 20 Aralık gecesi açıklanan Kur korumalı Mevduat Sistemi’nden elde edilen gelirin helal olup olmadığını Diyanet’e yazılı olarak sormuştu.   BTP lideri 24 Aralık 2021 tarihinde konuyla ilgili olarak, “1096518 Evrak Kayıt Numaralı başvuru ile diyanete sordum. Yeni “faizsiz faiz sistemi” helal mi? Cevabın takipçisi olacağız.” Paylaşımı yapmıştı. Diyanet’ten tuhaf açı...
 • Boyabat’tan Kar Manzaralı (Bol resimli)

  23 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  23 Ocak 2022 Tüm Türkiye'ye kar ile kaplanırken, Boyabat dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devan eden kar yağışı ile kar altında kaldı. Dün akşam saatlerinde yerde belirginliğinin hissettiren kar yağışı karşısında bir çok vatandaşlar sokaklarda kar yağışını keyfini çıkardı. Gençlerin ve çocukların kartopu oyunları ise bir çok yetişkinlerin  hafızalarını geriye gençlik ve çocukluk yıllarına götürdü.  23 Ocak 2022 saatler 12. 25 gösterirken kar yağışı aralıksız devam ediyor. Boyabat Karayolları ve özel idare ekipleri ise kapanan k...
 • Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yeni Başkanı Şükrü BaşOldu

  22 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  22 Ocak 2022 Bir süredir Boyabat esnafının beklediği Boyabat Esnaf ve Sanatkar Odası seçimlerinde bugün Boyabat esnafı noktayı koyarak yeni başkanını     olarak belirledi. Bugün saat 12.30 sıralarında oy kullanmaya başlayan Boyabat esnafı toplam 739 oyu olan odada  618 oy kullanıldı.Yapılan secimde  Şükrü Baş 329   oy Suat Ayhan oy 282 aldı. Buna göre Boyabat Esnaf ve Sanatkar Odasını yeni başkanı   oldu ...