logo

Boyabat Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yıl Sonu Etkinliğine Büyük İlgi

Boyabat Kaymakamlığı tarafından başlatılan “Bizim Projemiz” kapsamında Boyabat Mevlana  Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin el sanatları teknolojileri ve moda tasarımı teknolojileri alanında yıl sonu etkinliği düzenledi.

Boyabat  Kaymakamlığı tarafından başlatılan “Bizim Projemiz” kapsamında Boyabat Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu lisesinin  el sanatları teknolojileri ve moda  tasarımı teknolojileri alanında yıl sonu etkinliğinde hazırlanan program izleyenleri adeta büyüledi

Programın açılışını folklor ekibiyle yapan okul, slayt gösterisinin  ardından hazırladıkları özel kıyafetleri bay bayan mankenler eşliğine tanıttılar

Açılışta Boyabat Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Satılmış Gülmez yaptığı konuşmada, “Okulumuzun sizler için hazırlamış olduğu ‘Bizim Projemiz’ kapsamında amaçladıklarımız; öğrencilerimizi teknoloji bağımlılığından kurtarmayı, sosyalleşmelerini sağlamak ve yöremizin oyunlarını, yiyeceklerini öğreterek yöremizin değerleriyle yetişmesini sağlamaktır. Moda tasarımı alanında için 30 öğrencimiz, 19 öğrenciden oluşan grupta saç ve bakım hizmeti, 36 öğrencimiz ise yiyecek içecek hizmetleri alanında emek harcadı. Hepsini kutluyorum” dedi.

Öğrencilerin hazırladıkları yöresel halk oyunları gösterisi ve “Kadın kıyafeti ile güzelleşir, saçı ile zenginleşir” adlı defile seyirciler tarafından büyük beğeni ile izlendi.

Programın sonunda Mevlana Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından Boyabat denilince akla ilk gelen Boyabat’ın pirinci kullanılarak hazırlanan çeşitli ikramlar sunuldu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ