Örnek Resim

logo

BOYABAT MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI MEZUNİYET PROGRAMI

2020 – 2021 eğitim öğretim yılı sonunda Boyabat Mesleki Eğitim Merkezi Meslek Lisesi Diploması ile ilk mezunlarını verdi. Ihlamur Grand’ta gerçekleştirilen program ilk Mezuniyet ve diploma programı ilk olarak gerçekleştirildi. Programa Belediye Başkan Vekilleri Hüseyin CEYLAN ve Kadir ÇELTİKÇİ milli Eğitim Müdürü Osman ÖZKAN, Esnaf Odası Başkanı Feyzullah ÖZTÜRK ve sanayi Kooperatif Başkanı Gazi TAVALIOĞLU ve diğer davetliler katıldı.

boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

 

 

Mesleki eğitim merkezinde bu eğitim-öğretim yıl sonunda;

1- 12. Sınıf öğrencilerinden 17’sine lise diploması ve ustalık belgesi ,

2- Meslek lisesi mezunu 12. Sınıf öğrencilerinden 2 sine ustalık belgesi

3- lise diploması ve ustalık belgesi olan ustalardan 4 kişiye meslek lisesi diploması

4- Ustalık belgesi olan ortaokul mezunu ustalarından ise 27 kişiye alanlarında meslek lisesi diploması ile toplamda 50 Ustaya belge verildi.

Mesleki eğitim merkezi bir örgün eğitim kurumu olmasından dolayı kapsamdaki meslek alanlarında kalfalık ustalık usta öğreticilik belgeleri ile birlikte artık meslek lisesi diplomaside vermektedir. Mesleki Eğitim Merkezinde öğrenciler genelde haftada bir gün okula gelmekte diğer günler ise işletmede pratik eğitimlerini yapmaktadırlar, öğrencilerimiz işletmeler ile yapılan sözleşme gereği asgari ücretin yüzde 30’undan az olmamak kaydıyla ücret alırlar bu da yaklaşık 800 TL yapmaktadır, devletimiz işletmeye öğrencimize bu ücreti vermesi karşılığı 500 lira civarında devlet desteği olarak vermektedir.

Mesleki eğitim merkezine ilköğretim mezunu olmak şarti ile;

İlköğretim mezunları ortaöğretimden herhangi bir sebeple ayrılanlar bir ortaöğretim kurumundan mezun olanlar üniversite mezunları lise diploması ve ustalık belgesi olanlar ustalık belgesinin olduğunu beyan edenler meslek lisesi diploması alabilmektedirler ortaokul mezunu olup ustalık belgesi olanlar 1 sene diploma telafi derslerine gelerek meslek lisesi diploması alabilmektedirler merkezimiz%100 iş imkaniyla en uygun okullardandır mesleki eğitim merkezinde 33 alan 181 meslek dalında eğitim verilebilmektedir.

2020 – 2021 eğitim öğretim yılı sonunda Boyabat Mesleki Eğitim Merkezi Meslek Lisesi Diploması ile ilk mezunlarını verdi. Ihlamur Grand’ta gerçekleştirilen program duygusal anlara da şahitlik etti.

Türkiye’de ilk defa Baba, oğlu ile birlikte aynı okuldan aynı alandan ve aynı daldan Mezun olarak birlikte Meslek Lisesi Diploması Aldılar.

Yıldız Erkek Kuaförlüğünü İşleten

Baba Sedat AVCI ve oğlu Fatih Can AVCI Güzellik ve saç bakım hizmetleri alanı Erkek Kuaförlüğü dalında Boyabat Mesleki Eğitim Merkezinden “Meslek lisesi” diplomalarını yapılan programda aldılar!

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » »
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?