Örnek Resim

logo

Boyabat Halkını Bilerek mi Zehirliyorsunuz?


admin
ezgifm@hotmail.com

Hava kirliliği denince yetkilerin ağzından çıkan ilk cümle “Doğalgaz geliyor” oluyor.

boyabat-tugla-genc-tugla-sanayi-yildiz-tandogan-atlas-guven.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

Son günlerde, yıllardır olduğu gibi Boyabat Belediyesine ait çöplükten çıkarak yayılan dumanlar rüzgarında etkisi ile Boyabat’ın bir çok köşesinde pis bir koku halinde yayılıyor.

Yanan çöpten çıkan dumanın içinde bulunan bilmediğimiz zehirli maddeler vatandaşların sağlığını tehlikeye atıyor. Halk sağlığını hiçe sayarak aylardır, yıllardır yakılan çöplerin dumanı Boyabat Gazidere köyü istikametine ve çevre köylere zarar verirken, son birkaç haftadır kuzey batıdan gelen rüzgarın (Karayel) etkisi ile Boyabat merkezde de hissedilmeye başladı. Dumanla beraber yayılan kötü kokudan rahatsız olan vatandaşlar, çevrelerine bakarak kokunun nereden geldiğini merak etmeye başladı.

Kamuoyu adına soruyoruz…

Boyabat Türkiye’nin en pis havasını soluduğu manşetleri uluslararası haber ajanlarında yer alıyor. Türkiye’nin her yerinde ulusal, bölgesel ve yerel gazetelerinde yayınlanıyor.

Boyabat’ta ciddi anlamda kalp, damar, kanser ve çeşitli hastalıklar oluşurken, çöplüğü bu şekilde kullanmak, hangi mantığa uyuyor?

Tüm uyarılara rağmen hala çöpleri yakmak, kasten halk sağlını tehlikeye atmak, halk sağlığına zarar verdiği halde bilerek çöpleri yakmak suç değil mi?

İnsanlar yıllardır sizlerin katı atık ve bertaraf tesis hikayelerinizle avunmuyor mu. Sıkışınca hemen katı atık ve bertaraf tesisini veya doğalgazı gündeme getiriyorsunuz. İşlediğiniz insanlık ayıbı ve suçu değil mi. Yetkililer hala neden işlem yapmıyor. İşlem yapmamakta ısrar ediyor.?

qeTY1N

13pjJA

 

Etiketler:
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması

  16 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası adayı Şükrü Baş ve listesindeki yönetim kurulu üye adayları basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Genel Kuruluna az bir süre kala aday Şükrü Baş ve yönetim kurulu üye adayları bir araya geldi. Baş, bu süreçte esnafın en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini ve 22 Ocak tarihinde yapılacak olan seçimde, esnaf ailesi için yeni bir sayfanın açılması gerektiğini belirtti.
Baş, “Esnafımız büyük bir aile, esnafları...
 • Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı?

  15 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı? 15 Ocak 2022 Türkiye'nin bir çok belediyesi halk ekmek fabrikaları ile  kamu hizmetini vermektedir. Boyabat halkı ve fırıncı esnafı  bayramlarda ve yaz sezonunda ekmek konusunda sorunlar yaşamaktadır. Yıllardır bu sorunlar yaşanırken, Boyabat belediyesinin konuya sessiz kalması tepki ile karşılanıyor. Boyabat halkı belediyeden vatandaşı ilgilendiren hizmetler bekliyor. Boyabat halkının bugüne kadar kulesi olmadı. jet skiye de  ihtiyaç duymadı. Fakat ucuz ekmeğe ihtiyaç  duy...
 • Ali Babacan : ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’

  15 Ocak 2022 Genel

  Ali Babacan: ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’   DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Osmaniye’de esnafı ziyaret etti, vatandaşla buluştu. Vatandaşlar, ekonomideki kötü gidişattan dert yandı.   Çiftçilik yapan bir vatandaşın “Çiftliğimizde hayvan dahi kalmadı. Köyde bu sene buğday eken kalmadı. Herkes yiyeceğini ekti.” sözlerine karşılık Babacan “Tarım, hayvancılık çok zor artık. Ne kadar çok üretsen o kadar zarar ediyorsun.” dedi.   “Zarar ediyor herkes o durumda. Geldim buraya çiçek satıy...
 • Bağımsız Türkiye Partisi liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret

  15 Ocak 2022 Ekonomi, Genel

  BTP liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşı makamında ziyaret etti. Görüşmede BTP liderine BTP genel başkan yardımcıları Fuat Şengül, Lütfullah Önder, İbrahim Yıldız, Emre Polat ve İsmail Çetin de eşlik etti. Görüşme sonunda BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye B...