logo

Boyabat Belediyesinden Pes Dedirten Uygulama!

Boyabat Belediyesinden Pes Dedirten Uygulama!

Bir süredir Belediye Su tahsilat bölümünde görevli bir çalışan, su borcu olan vatandaşların borçlarını ödemeleri veya ödeme planı çıkarmaları konusunda telefonla iletişime geçerek, borcu olan vatandaşları belediye su tahsilat birimine davet ediyor.

Boyabat Belediyesinin bu tutumuna vatandaşlar büyük tepki gösteriyor. Koronavirüsle mücadele edildiği, bir çok esnafın kepenk kapattığı, birçok dar gelirli vatandaşın ayakta durmaya çalıştığı şu günlerde Boyabat Belediye başkanlığının ne yapmaya çalıştığı anlaşılır gibi görünmüyor.

Koronavirüs ile mücadelede hijyen önemini, hijyeni sağlamanın en önemli yolunun ise temizlikten geçtiğini ifade eden uzmanların açıklamalarını Boyabat Belediye başkanı duymuyor mu?

 

Boyabat’tan daha az nüfusa sahip, hatta bir Seyir Kulesi bile bulunmayan Durağan belediyesi 65 yaş üstü ve mağdur vatandaşlara iftar ve sahur yemeği dağıtırken, birçok belediye su ücretlerinde %50 indirime giderken, marka şehir, güçlü başkan diye ifade edilen, abat şehrin başkanın idaresindeki Boyabat Belediyesi bunu bile hayata geçiremiyor.

 

Durağan Belediyesinden kat be kat daha fazla bir bütçeye sahip olduğunu bildiğimiz Boyabat Belediyesini bu kadar aciz konuma mı düşürdünüz ki, yaşadığımız zorlu süreçte, insanların mağdur olduğu dönemde, Cumhurbaşkanımızın ve bakanlarımızın uyarılarını hiçe sayıp vatandaşları telefonla arayıp tahsilat yapma ihtiyacını neden duyuyorsunuz? Bir çok belediye tahsilat bile yapamazken, Boyabat Belediyesi mağdur vatandaşlara baskı yaparak ne yapmaya çalışıyor?

 

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ

#

Boyabat Belediyesinden Pes Dedirten Uygulama!” için 4 Yorum

  1. Sizin haberiniz yok ama Boyabat Belediyesi de bu hastalık çıktığından beri çok yardımlarda bulundu ve bulunmakta hayrın gizlisi makbuldür yapılan hizmeti görmek istemeyenlerede diyecek bir şey yok

  2. Ayhan : diyor ki:

    Belediye başkanına karşı tutumunuzu taraflı ve haksız buluyorum.