Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Boyabat Belediyesi’nden basın açıklaması

Boyabat Belediyesi’nden basın açıklaması Boyabat Kalebağı mesire alanında 6 yaşındaki bir çocuğun köpekler tarafından ısırılarak başından ve kalçasından  yaralanması sonrasında yapılan haberlere  Boyabat Belediyesi’nden basın açıklaması geldi.

Boyabat Belediyesi’nden basın açıklaması

Boyabat Belediyesi’nden basın açıklaması

Boyabat Kalebağı mesire alanında 6 yaşındaki bir çocuğun köpekler tarafından ısırılarak başından ve kalçasından  yaralanması sonrasında yapılan haberlere  Boyabat Belediyesi’nden basın açıklaması geldi.

Boyabat Belediyesi’nden yapılan açıklamada ‘’  Değerli hemşehrilerimiz; Bir süredir sosyal medyada ve çeşitli mecralarda sokak hayvanları sorunu ile alakalı Boyabat Belediyesinin gerekli özeni göstermediği ve çalışmalarda bulunmadığı yönünde oluşturulmak istenen algıyı dikkatle takip etmekteyiz. Öncelikle bilinmesini isteriz ki sokak hayvanları ile ilgili sorunlar sadece Boyabat özelinde değil, Türkiye’deki tüm Belediyelerin çözüm üretmekte zorlandığı konuların başında gelmektedir. Bu bağlamda Boyabat Belediyesi olarak geçtiğimiz yıl Daylı mevkiinde yapımını süratle tamamladığımız 75 hayvan kapasiteli “Hayvan Bakım Merkezi”ni hizmete açtık. Burada can dostlarımızın barınması, rehabilitasyonu ve küpelenmesi gibi çalışmalarımızı yaptık ve yapmaya da devam ediyoruz. Bunun dışında özellikle kış aylarında yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarımız için mama desteği de sağladık. Fakat takdir edersiniz ki elimizde olmayan bazı sebepler de bu sorunun çözümünü güçleştirmektedir. Bunlardan birincisi ve en önemlisi de komşu ilçelerimizin toplamış oldukları sokak hayvanlarını İlçemize araçlarla getirip bırakmaları. Bu konuda maalesef ne kadar dikkatli olsak da önüne geçemiyoruz. Bir diğer husus da; özellikle yaz aylarında şehir dışından köylerine gelip yaz dönemini burada geçiren hemşehrilerimiz. Köylerinde besledikleri, baktıkları can dostlarımızı yaz bitiminde bırakmaları da maalesef işimizi bir hayli zorlaştırmaktadır. Kısacası belirtilenin aksine sokak hayvanlarımızı önemsiyor, gerekli tüm çalışmalarımızı, planlamalarımızı yapıyor ve yukarıda belirttiğimiz hususları sizlerin takdirine bırakıyoruz.  ‘’ ifadelerine yer verildi.