Başlık
Başlık

Boyabat Belediye Başkanlığı Koltuğuna Kim Oturacak

Özellikle son bir haftadır sosyal medyada özel hayatına dair çeşitli fotoğraflarla gündeme gelen ve bu yüzden istifası istenen Boyabat  belediye başkanı Şefik Çakıcı’dan boşalan veya boşalacak olan Boyabat belediyesi  başkanlık koltuğuna kimin oturacağı Boyabat’ta  merak konusu olmaya başladı.

28 Haziran 2022 3.146 views 0

Boyabat Belediye Başkanlığı Koltuğuna Kim Oturacak

 

Özellikle son bir haftadır sosyal medyada özel hayatına dair çeşitli fotoğraflarla gündeme gelen ve bu yüzden istifası istenen Boyabat  belediye başkanı Şefik Çakıcı’dan boşalan veya boşalacak olan Boyabat belediyesi  başkanlık koltuğuna kimin oturacağı Boyabat’ta  merak konusu olmaya başladı.

Yeni başkanın, haliyle, belediye meclisinde sandalye üstünlüğünü bariz şekilde elinde bulunduran AKP grubundan bir üyenin olması bekleniyor. AKP genel merkezinden tespit ve rişaret edilen bir üye mi seçilecek, yoksa belediye meclisi içerisinde bir seçime  gidilerek Boyabat belediye başkanı mı seçilecek.  Müstakbel adaylar olarak görülen isimler farklı özellikleriyle dikkat çekiyorlar ve başkanlık koltuğuna adaylık hususunda öne çıkıyorlar. Şimdi bu isimlere tek tek, kısaca bir göz atalım.

Hüseyin COŞAR: Kendisi Diyanet İşlerinde hem yurtiçinde ve hem de yurtdışında uzun yıllar görev yapmış olup bürokrasiyi yakından tanımaktadır. İlahiyatçı kimliğinin yanında, Saraydüzü’nde partisinin ilçe başkanlığı görevini ve Boyabat il genel meclisi üyeliği yapmış olması da siyasi tecrübe açısından da kendisini avantajlı hale getiriyor.

Abdullah KOZANOĞLU: Orta Çarşı’nın köklü esnaf ailelerinden birine mensup olan ve genç yaşına rağmen yirmi yıllık siyasi geçmişi bulunan Kozanoğlu daha önceki dönemlerde hem partinin yönetiminde bulundu. Hem de son iki dönemdir, belediye meclis üyesi olarak görev yapmakta. Ak Parti’de güçlü bir konuma sahip bulunan Abdullah Kozanoğlu bu yönleriyle en ciddi adaylardan biri durumunda görülüyor

Kadir ÇELTİKÇİ: Mecliste bulunan üyeler arasında 40 yıllık geçmişi ile en tecrübeli siyasetçi diyebileceğimiz aday olan Çeltikçi de son iki dönemdir belediye meclis üyesidir. Mevcut belediye başkanı yardımcısı olan Kadir Çeltikçi bu özelliğiyle rakipleri arasından sıyrılır mı bunu bilemiyoruz. Bunu  zaman gösterecek.

Kadir ATMACA: Elektrik mühendisi olan Kadir Atmaca genç, dinamik ve gelecek vaad eden bir siyasetçi olarak öne çıkıyor. Daha önce partinin ilçe başkanlığı için de ismi geçen Atmaca’nın yeni bir yüz ve donanımlı bir figür olarak başkanlığa seçilmesi hiç de şaşırtıcı olmaz.

Zehra AKDEMİR: Belediye meclisindeki tek kadın üyedir. Partinin kadın kollarında faal olarak görev yapmış olmasıyla tanınan Akdemir aynı zamanda ilçemizin esnaflarından. Aktif bir siyasi ve ticari kimliği haiz bulunan Zehra Akdemir’in kadınların siyasette daha fazla söz sahibi olması bakımından tercih edilmesi ihtimal dahilinde.

Osman YEĞİN: AKP ilçe yönetiminde görev aldı. Tuğla sanayii sektörünün önde gelen işadamlarından.

Şinasi KARAMAN: İlçenin tanınmış esnaflarından olan Karaman partide gençlik kollarından başlayarak çeşitli görevlerde bulundu.  Şinasi Karaman’ın da daha önce Boyabat ilçe başkanlığı için adı geçmesi kamuoyu tarafından benimsenmişti

Vasfi KULUÇ: Sanayi sitesinin  esnaflarından olan Vasfi Kuluç da bu yarışta ben de varım diyebilir.

Nezli COŞKUN: Uzun yıllar belediyede önemli görevlerde bulundu. Bu yüzden belediyecilik konusunda tecrübe ve bilgi-birikim sahibi bir aday olduğunu söyleyebiliriz.

İbrahim DEMİRCAN:  Nezli Coşkun gibi belediyeden emekli olup belediyecilik tecrübesine sahip meclis üyelerinden biridir.

Şefik Çakıcı’nın belediye başkanlığının bu şekilde sonlanması   ilçede büyük bir şaşkınlıkla ve yankı bulmakla beraber bu mevzuda takdiri siz okuyucularımıza bırakıyoruz.

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler