Örnek Resim

logo

Boyabat Bayazit (Büyük) Camii İbadete Hazırlanıyor


admin
ezgifm@hotmail.com

9 Eylül 2017 – Boyabat Bayezit (Büyük) Camiindeki restorasyon çalışmalarında artık sona gelindi.

boyabat_gozde_avm_kinfeksiyon_bim_a101_sok_ruhi_kardelen_kampanyalar_aakkabicilar_kunduracilar.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

28 Şubat 2016 tarihinde restorasyon için ibadete ara verilen Boyabat Bayezit (Büyük) Camiinde restorasyon çalışmalarında son aşamaya geliniyor Edinilen bilgiye göre, Koruma kurulu onaylı restorasyon projeleri doğrultusunda yapılan imalatları ve 2. dönem tescil yapısına uygun olarak proje tamamlanmak üzere olduğu görülmektedir.

Tarihi binanın taş duvarları deprem bölgesi olması da göz önüne alınarak güçlendirildi. 2. dönem olarak ise ahşap kısım komple yeniden orijinaline uygun olarak yapılmıştır.

Bu tür projelerde yapılan işin süresinin uzama nedeni ise kültür varlıklarının hepimizin ortak değerlerini taşıması ve yapılan restorasyonda orijinal halinden hata yapılmaması için kurul onayı için ile arada yapılan yazışmaların kaynaklanmasıdır.

Restorasyon çalışması sonucunda duvarlar tamamen ısı yalıtımına ve orijinal yapısına, iç kısımlarda ise zemin tamamen ahşap olup, yapılan ahşapta boya ve vernik kullanılmak yerine kurtlanma, böceklenme ve çürümeye engel olan Empery koruyucu kullanılmış.

Caminin 21 metre 58 cm’lik Minaresi komple ahşap olup, ahşaplar çember demirle sarılarak daha sağlam hale getirilerek, kubbesi orijinal bakırdan yapılmıştır.

Cami içinde ise ısıtma sistemi için ise 13 petekli LPG Kalorifer sistemi ve 3 tane büyük boy Klimalar yapıldı. Cami içinde bulunan büyük avize ise 72 tane ampulle renklendirildi.

Cami içinde yapılacak konuşmaların Cami içindeki cemaatin rahatsız olmadan her köşesinden rahatça duyabilmesi için üst kat ,kapı önü ve iç kısım olmak üzere orjinal stereo 13 hoparlör sistemi kuruldu.

Caminin % 99 işinin bittiği Camiye ait çevre düzenlemesi sonrası bölgede Boyabat belediyesi tarafından tekrar daha uygun bir düzenleme yapılacağı belirtilirken, çok yakın bir zamndada bitirileren ibadete açılağı ifade ediliyor.

Boyabat belediyesine ve çeşitli kurum ve kuruluşların büyük de

 

Etiketler:
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

9+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boyabat’tan Kar Manzaralı (Bol resimli)

  23 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Gündem, Tüm Manşetler

  23 Ocak 2022 Tüm Türkiye'ye kar ile kaplanırken, Boyabat dün akşam saatlerinde başlayan ve aralıksız devan eden kar yağışı ile kar altında kaldı. Dün akşam saatlerinde yerde belirginliğinin hissettiren kar yağışı karşısında bir çok vatandaşlar sokaklarda kar yağışını keyfini çıkardı. Gençlerin ve çocukların kartopu oyunları ise bir çok yetişkinlerin  hafızalarını geriye gençlik ve çocukluk yıllarına götürdü.  23 Ocak 2022 saatler 12. 25 gösterirken kar yağışı aralıksız devam ediyor. Boyabat Karayolları ve özel idare ekipleri ise kapanan k...
 • Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yeni Başkanı Şükrü BaşOldu

  22 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  22 Ocak 2022 Bir süredir Boyabat esnafının beklediği Boyabat Esnaf ve Sanatkar Odası seçimlerinde bugün Boyabat esnafı noktayı koyarak yeni başkanını     olarak belirledi. Bugün saat 12.30 sıralarında oy kullanmaya başlayan Boyabat esnafı toplam 739 oyu olan odada  618 oy kullanıldı.Yapılan secimde  Şükrü Baş 329   oy Suat Ayhan oy 282 aldı. Buna göre Boyabat Esnaf ve Sanatkar Odasını yeni başkanı   oldu ...
 • Boyabat Esnafına Laf Değil, Çözüm Üreteceğiz

  20 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  20 Ocak 2022 Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası seçimlerine 2 gün kalmasına rağmen başkan adaylığında iddialı olan Şükrü Baş Boyabat sanayi sitesi esnaflarının sorunlarını dinledi Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası başkan adayı Şükrü Baş sanayi sitesi esnafları tarafından yakın ilgi ile karşılaşırken, esnafların sorunları üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Esnaflar sanayi sitesi esnaf ve sanatkarının mağdur olduklarını bu güne kadar hiçbir sivil toplum kuruluşu ve esnaf sanatkarlar odasının sanayinin sorunlarına değinmediğini dile getirdi...
 • Boyabat Esnafını Yeni mi Hatırladınız?

  19 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  22 Ocak 2022 Cumartesi günü yapılacak oda başkanlık seçimine Boyabat berber esnaflarından ve Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan yardımcı Suat Ayhan ile  Boyabat Sanayi sitesi esnaflarından Şükrü Baş yarışıyorlar. Haber merkezi olarak her 2 adaya başarılar dileriz...   Sayın Esnaf ve Sanatkar Odası Başkan Yardımcısı Suat Ayhan 3 yıldır Boyabat Esnaf ve Sanatkar Odası yönetimindesiniz ve başkan yardımcılığı görevini yürütüyorsunuz.. Ve yıllardır oda yönetimindesiniz.      Kamuoyu adına soruyoruz.. BOYABAT ES...