Örnek Resim

logo

Boyabat Ak Parti Teşkilatında Sancılı Süreç, İlçe Başkanı Kim Olacak?


admin
ezgifm@hotmail.com

Ak Parti Boyabat İlçe başkanı Ferhat Yıldız’ın görev süresinin dolmasına rağmen, Koronavirüs (Covid-19) salgını süreci Ak Partide Boyabat ilçe başkalılığı seçimlerinin uzamasına neden olmuştu.

boyabat-tugla-genc-tugla-sanayi-yildiz-tandogan-atlas-guven.gif
boyabat-kuryap-isi-sistemleri-taksitle-dogalgazkefilsiz-senetsiz-evkalmayacak.gif

Geçtiğimiz aylarda haber merkezimiz tarafından yapılan araştırmalar sonucu, ilçe başkanlığı için anılan isimler arasında Ramazan Maviş, Şinasi Karaman ve benzeri isimleri ön plana çıktığı haberleri yapılmıştı. Kamuoyu tarafından bu iki isme karşı yakın ilgi ve olumlu dönüş olmuştu. Konu ile ilgili Ramazan Maviş ise sessizliğini korumuştu.

Son olarak, edinilen bilgilere göre, Boyabat Ak Parti içinde yapılan ilçe başkanı kim olsun temayül çalışmalarında, partinin çeşitli kademelerinde bulunan Nazım Çakar, İsa Bağcı ve Şinasi Karaman’ın isimleri sorulmuş, yapılan temayül yoklamalarında Şinasi Karaman isminin % 90’ın üzerinde tercih edildiği görülmüş.

Kamuoyunda konuşulanlar ise, Boyabat Ak Parti teşkilatında son yıllarda büyük parçalanmalar olduğu, bu parçalanmanın önceki yıllar gibi seçim süreçlerinde toparlanamadığı, parçalanan kitlelerin rakip partilere kaymasına neden olduğu, bu nedenle ismi geçen üç kişi arasında hepsinin eğitim düzeyinin birbirine yakın olduğu için, Şinasi Karaman bütünleştirici bir konumda olduğu konuşulmaktadır.

Kamuoyu ve parti içinde konuşulan diğer konu ise, diplomanın bu kadar önemli olmadığı, siyasette tecrübenin ön plana olduğu, diploma bu kadar önemli ise, hayati kararlara imza atan il genel meclis üyelerinin ve belediye meclis üyelerinin diplomaları da sorgulanması gerektiğidir.

% 90’nı aşan bir rakamla temayülden galip çıkan, uzun yıllardır parti içinde bulunan ve siyasi tecrübeyi elde eden, halk arasında ve parti içinde saygın bir yere sahip olan Şinasi Karaman’ın Ak Parti Boyabat ilçe başkanı olup, olmayacağı Ak Parti genel merkezinin ne kadar, temayülü dikkate alacağı veya adaletli olacağının göstergesi olacak.

Sonuç olarak kamuoyuna yansıyan, ya partililerin ve vatandaşın beklentisi ve istediği ilçe başkanı yapılacak, ya da birilerinin sözünden çıkmayan birisi partinin ilçe başkanı olarak tercih edilecek.

Yapılan temayülde İlçe başkanlığı için İl Genel meclis üyesi İsa Bağcı, Şinasi Karaman ve Nazım Çakar’ın isimleri oylanmış, Şinasi Karaman’ın isminin % 90’ın üzerinde tercih edildiği açıklanmıştı. Bu isimlerden birinin Ak Parti Boyabat İlçe başkanı olacağı iddia ediliyor.

Etiketler: »
Share
boyabatbadanaboya_boyabatdekorasyon_boyabatduvarkagiti_boyabatparkeisleri_boyabatyerdosemeleri_boyabatpvcdograma_boyabatsimsirdekorasyon02000999.gif
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması

  16 Ocak 2022 Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Boyabat Esnaf Sanatkarlar Odası Başkan Adayı Şükrü Baş Basın Açıklaması Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Odası adayı Şükrü Baş ve listesindeki yönetim kurulu üye adayları basın mensuplarıyla bir araya geldi.
 Boyabat Esnaf ve Sanatkarlar Genel Kuruluna az bir süre kala aday Şükrü Baş ve yönetim kurulu üye adayları bir araya geldi. Baş, bu süreçte esnafın en iyi şekilde temsil edilmesi gerektiğini ve 22 Ocak tarihinde yapılacak olan seçimde, esnaf ailesi için yeni bir sayfanın açılması gerektiğini belirtti.
Baş, “Esnafımız büyük bir aile, esnafları...
 • Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı?

  15 Ocak 2022 Eğitim, Ekonomi, Genel, Tüm Manşetler

  Başkan Çakıcı Boyabat Halkı Bu Sorunları 2022 Yılında da Yaşayacak mı? 15 Ocak 2022 Türkiye'nin bir çok belediyesi halk ekmek fabrikaları ile  kamu hizmetini vermektedir. Boyabat halkı ve fırıncı esnafı  bayramlarda ve yaz sezonunda ekmek konusunda sorunlar yaşamaktadır. Yıllardır bu sorunlar yaşanırken, Boyabat belediyesinin konuya sessiz kalması tepki ile karşılanıyor. Boyabat halkı belediyeden vatandaşı ilgilendiren hizmetler bekliyor. Boyabat halkının bugüne kadar kulesi olmadı. jet skiye de  ihtiyaç duymadı. Fakat ucuz ekmeğe ihtiyaç  duy...
 • Ali Babacan : ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’

  15 Ocak 2022 Genel

  Ali Babacan: ‘Ülkeyi hukukla, adaletle, her şeyiyle toparlamamız gerekiyor’   DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Osmaniye’de esnafı ziyaret etti, vatandaşla buluştu. Vatandaşlar, ekonomideki kötü gidişattan dert yandı.   Çiftçilik yapan bir vatandaşın “Çiftliğimizde hayvan dahi kalmadı. Köyde bu sene buğday eken kalmadı. Herkes yiyeceğini ekti.” sözlerine karşılık Babacan “Tarım, hayvancılık çok zor artık. Ne kadar çok üretsen o kadar zarar ediyorsun.” dedi.   “Zarar ediyor herkes o durumda. Geldim buraya çiçek satıy...
 • Bağımsız Türkiye Partisi liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret

  15 Ocak 2022 Ekonomi, Genel

  BTP liderinden Mansur Yavaş’a ziyaret Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile görüştü Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaşı makamında ziyaret etti. Görüşmede BTP liderine BTP genel başkan yardımcıları Fuat Şengül, Lütfullah Önder, İbrahim Yıldız, Emre Polat ve İsmail Çetin de eşlik etti. Görüşme sonunda BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş Ankara Büyükşehir Belediye B...