Başlık
Başlık

Bölgenin Lokomotifi Ama Bir ATM’si Yok!

.Pos makinası olmayan sanatkar alacağı için komşunun pos makinasına muhtaç Boyabat Küçük Sanayi Sitesine bir ATM kurmak için yetkililer ve bankalar ne bekliyor?

04 Eylül 2021 0 views 1

Boyabat Küçük Sanayi Sitesinde bir esnafın gazetemize yaptığı serzenişle dikkatimizi çekti. bölgenin lokamotifi “Pos makinası olmayan sanatkar alacağı için komşunun pos makinasına muhtaç” sözleri ile tepki gösterilen; Boyabat Küçük Sanayi Sitesine bir ATM kurmak için yetkililer ve bankalar ne bekliyor?

 

Bölgenin en yoğun ve güçlü sanayisi olan Boyabat Küçük Sanayi sitesindeki bir ayrıntı sanayi esnafının da sanayiye giden müşterinin de tepkisini çekiyor. Kurulduğu günlerde özel bir bankaya ait ATM bulunan fakat daha sonra kapatılan ATM’den sonra Boyabat Küçük sanayi sitesinde ne özel ne de kamu bankalarına ait bir ATM bulunmuyor.

 

Gelişmiş olan ya da gelişmekte olan sanayi bölgelerinde ve küçük sanayi sitelerinde bankaların ATM’si iş hayatının da vazgeçilmezi olurken Boyabat gibi gelişmekte olan bir ilçe de ve ilçe sınırlarına uzak bir noktada olan Küçük sanayi sitesinde ATM’nin olmaması vatandaşın ve sanayi esnafının da tepkisini çekiyor. Boyabat şehir merkezinde yaşanan trafik yoğunluğu ve ödeme yapmak zorunda kalan, sanayide iş yaptıran vatandaşlar da para çekmek için şehir merkezine gidip gelmesi tepki topluyor.

POS makinası olmayan sanayi esnafı da parasını alabilmek için ya komşularına gidip çektiriyor ya da müşterisi ile şehir merkezine giderek parasını almak zorunda kalıyor. Özellikle komşu ilçelerinde gelip gittiği ve araçlarını tamir ettirdiği, sanayi sitesinde yapılacak ortak bir ATM sanayi esnafının da, gelen müşterinin de yüzünü güldürecek. Olmadık noktalarda kurulan ve şehir merkezine yığılan ATM’lerin paranın döndüğü, esnaf ile müşterinin buluştuğu Boyabat Küçük Sanayi sitesinde bir ATM’nin kurulması için yetkililer ve bankalar ne bekliyor?

Haber:şehirgazetesi

Başlık
BENZER KONULAR
YORUM YAZ

Selim ÖZKAN

Çok lazımsa bağlatsınlar POS Cihazı ücretleri çok yüksek değil. Amaçları vergiden kaçırmaksa ağlamasınlar, Kredi kartı ile nakit çekimde faiz vermek zorunda da değil kimse.

Vefat Edenler