Başlık
Başlık

Bizde haber yapmayız!

Basın Yayın ve Enformasyon Kurumu ve ilgili kurumlara bağlı olarak, basın meslek ilkeleri doğrultusunda habercilik yapmaktadır. Boyabat haber gazetesi

18 Ekim 2018 40 views 0

Bizde haber yapmayız!

30 Aralık 2017- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bugün Sinop’a yapacağı ziyaret nedeniyle gelişmeleri takip etmek isteyen ”İnternet haber” sitelerine ve canlı yayın yapmaya hazırlanan Ezgi FM Haber merkezimize Sinop valiliği tarafından SANSÜR uygulandı.

İnternet haberciliğini ve yayın kuruluşlarını “YOK“ sayanlar 3 Mart 2017 tarihinde de Başbakan Binali Yıldırım’ın, Sinop’a gelerek yeni anayasa ve Cumhurbaşkanlığı Hükumet sistemine neden “evet” denilmesi gerektiğini ayrıntılı bir şekilde partililer ve vatandaşlarla paylaşacağı zamanda aynen bugün olduğu gibi sansür uygulamış, haber merkezimiz dikkate alınmamış ve birileri tarafından gerek görülmemişti. Bu sansür olayının tekrarlanması akıllarda soru işaretleri bıraktı.

“Bunun anti demokratik bir uygulama ve basın özgürlüğüne karşı alınmış karar olduğunu görüyoruz.” Kuruluşumuz ve radyomuz Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Kurumu ve ilgili kurumlara bağlı olarak, basın meslek ilkeleri doğrultusunda habercilik yapmaktadır. Bu sansür uygulamasına karşı “15 Eylül Gazeteciler Cemiyeti”ve “Sinop Gazeteciler Cemiyeti”ni duyarlı olmaya ve gerekli tepkiyi göstermeye davet ediyoruz.

Yaklaşık 50 bin kişiye hitap edebilen haber merkezimize ve İnternet habercilerine yapılan bu uygulama anayasaya aykırıdır.

Madem bizler alana, salona alınmıyoruz, gazeteci olarak yok sayılıyoruz, Saraydüzü’nde yaptığınız gibi işiniz bitince, kapı dışarı ediliyoruz. Bizlerde bundan böyle sizleri haber yapmıyoruz.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler