Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

 

“BİR ÇİZGİDE 7 RENK” KARİKATÜR SERGİSİ KUŞADASI’NDA AÇILDI

Boyabatlı karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu ve 6 arkadaşının eserlerinden oluşan karikatür sergisi Kuşadası İbramaki Sanat Galerisi’nde açıldı.

Boyabatlı karikatür sanatçısı Aşkın

“BİR ÇİZGİDE 7 RENK” KARİKATÜR SERGİSİ KUŞADASI’NDA AÇILDI

Boyabatlı karikatür sanatçısı Aşkın Ayrancıoğlu ve 6 arkadaşının eserlerinden oluşan karikatür sergisi Kuşadası İbramaki Sanat Galerisi’nde açıldı.

Karikatür sanatının, dünya çapında ödüllü 7 karikatüristi, Kuşadalı sanatseverler ile buluştu. Kuşadası Belediyesi işbirliği ile Kuşadası İbramaki Sanat Galerisi’nde düzenlenen, ‘Bir Çizgide Yedi Renk’ karikatür sergisine, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Salim Tümer Apaydın’ın yanı sıra Kuşadası ve çevresinden de yoğun katılım oldu.

Sergide Bursa, İzmir, Denizli, ve Sinop’un yanı sıra Kuşadası’ndan da üç karikatüristin toplam 42 eseri yer alıyor. Sergi kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Kuşadası Belediye Başkan Vekili Salim Tümer Apaydın, serginin Kuşadası’na hayırlı olması dileklerini belirterek, ‘Birbirinden değerli karikatürsitlerimizi tek çatı altında toplamaktan dolayı çok mutluyuz. Emeği geçen sanatçılarımıza teşekkür ediyorum’ dedi. Karikatürist Musa Keklik de açılış konuşmasında karikatürde farklı renkler, farklı tarzlar göstersek de demokrasi, emek, özgürlük, insan hakları, çevre gibi konularda bir çizgide buluşan 7 sanatçı olarak burada sizlerle buluşmaktan mutluyuz, hoşgeldiniz dedi. Konuşmaların ardından Kuşadası Belediye Başkan Vekili tarafından sanatçılara teşekkür belgesi sunuldu.

8 Temmuz Pazartesi günü saat 16:00’da Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi’nde Kuşadası Belediye Başkan Vekili Salim Tümer Apaydın ile karikatür sanatçıları Altan Özeskici, Aşkın Ayrancıoğlu, Cemal Odabaşı, Lütfü Çakın, Mehmet Selçuk, Musa Keklik ve Ozan Çavdar’ın açılışını birlikte yaptıkları sergi 13 Temmuz’da sona erecek…