logo

Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü’nün Toplum Hizmeti Kapsamında Bilgilendirme Faaliyeti Gerçekleştirdi

Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü’nün toplum hizmeti kapsamında Kulüp Danışmanları ve Fen ve Teknoloji Öğretmeni Seda Kara rehberliğinde gerçekleştirilen Toplum hizmeti Faaliyeti gerçekleştirildi

      

Ekim ayının gelmesiyle birlikte Boyabat’ta mantar tüketimi de artmış bulunuyor. Tabi bunun yanında mantar zehirlenmeleri de artmış bulunmakta. Bu konuyu değerlendiren  okul öğrencileri Bilim, Fen ve Teknoloji Kulübü’nün toplum hizmeti kapsamında Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip ortaokulu öğrencileri Kulüp Danışmanları ve Fen ve Teknoloji Öğretmeni Seda Kara rehberliğinde Köy Pazarı’na giderek mantar alıcı ve satıcılarına hazırladıkları dövizlerle ve anlatımlarıyla mantar zehirlenmeleri ve mantar çeşitleri konusunda bilgilendirme etkinliği yaptı.

Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip ortaokulu öğrencileri  Öğrencileri mantar satıcı ve alıcılarına zehirli mantar çeşitlerini, zehirlenme belirtilerinin neler olduğunu, zehirlenmeler karşısında 114 numaralı ZEHİRLENME HATTI’nı veya 112 ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ’ni arayabileceklerini anlattılar.

 

 

 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ