logo

Belediye Sokakta Hareketli Dakikalar

9 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 15.30 civarında Boyabat belediye sokakta hareketli saatler yaşandı. Devlet görevlisi olduklarını, buraya devlet adına geldiklerini iddia eden kişilerle, belediye görevlileri Belediye sokakta bulunan eski otel binasına girmek istemeleri üzerine, bina sahiplerinin itirazı ile karşılaştılar.

 

Bina sahiplerinin, “buraya girebileceğinize dair resmi bir yazı varsa yazıyı verin isteğiniz gibi bakın” sözleri üzerine, görevliler konuyu başka boyuta çekmeye çalıştılar. Kendilerinin buraya geleceklerini n bina sahibine önceden bildirildiğini söyleyen şahıslara; bina sahipleri kendilerine böyle bir yazının gelmediğini varsa yazıyı getirdikleri takdirde nasıl bir inceleme yapacaklarsa yapabileceklerini söyleyerek yanıt verdiler. Resmi evrak olmadan binaya girmelerine izin verilmemesi üzerine; bina sahiplerine, ” devlet görevlisiyiz. devlet adına geldik” diyen şahıslar arasında bir süre yaşanan tartışmanın ardından, bina sahibi; şahsımıza ait mülkümüze girebileceğinize dair yazı gösterin sorun yok girebilirsiniz, devlet memuru olmanın her konut ya da işyerine elini kolunu sallayarak girebilmek anlamı taşımadığını hatırlatması üzerine, devlet görevlisi oldukları söyleyen kişiler “yazıyı istedik bekliyoruz” şeklinde cevap verdi ler. Bina sahiplerini de şaşkına çeviren bu olay çevrede gelişmeleri ilgiyle izlemekte olan vatandaşlar arasında da “girip te burada ne yapacaklar ki acaba ?” şeklinde soru işaretleri bıraktı. Haber merkezimizin görüntü aldığını fark eden ve kendilerinin devlet görevlisi olduklarını, buraya devlet adına geldiklerini iddia eden kişiler yolun karşı kısmını geçerek ellerinde ki kağıtlara bakmaya başladılar. Olayın 155 polis ihbar hattına intikal etmesinin ardından, devlet görevlisi olduklarını ve buraya devlet adına geldiklerini iddia eden şahıslar yavaşça olay yerinden uzaklaşmaya başladılar. Daha sonra ilgili görevli şahıslar polisin gelmesi üzerine adeta buhar olup uçtular. Polis ekiplerinin olay yerine intikali sonrasında çevrede yaptıkları aramalar neticesinde görevli olduklarını söyleyen bahsi konu şahıslara rastlayamadı.

Boyabat ilçe emniyet müdürlüğüne giderek “Konut Dokunulmazlığını ihlal etmekten” bina sahibi Orhan Çakır tarafından ilgili kişilerden şikayetçi olunduğu da bildirildi.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ