logo

Boyabat Belediye Koronavirüs Günlerinde Su Paralarının Peşine Düştü

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yeni tip Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı bir çok önlem aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 19 Mart 2020 tarihli genelgesi gereğince alınan bu önlemlerin arasında en önemlilerinden bir tanesi de, belediyeler hiç bir gerekçeyle su abonelerine yönelik su kesintisi uygulayamayacaktır.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının genelgesi Boyabat Belediyesi tarafından hiçe mi sayılıyor?

Dünyanın ve ülkemizin Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı verdiği mücadelede, virüse karşı en etkin yöntemin temizlik olduğunu, bunun da ancak su ile yapılabilmesinin mümkün olduğunu Boyabat Belediyesi yetkilileri bilmiyor mu?

Yapılan tüm haberlere ve uyarılara rağmen Boyabat belediye başkanlığının vatandaşlara su kesim ihbarnamesi göndermesi, Boyabat Belediye başkanlığının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Koronavirüs ile mücadeleye verdiği önem ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığının genelgesi bizi bağlamaz, biz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığını takmayız anlamına mı geliyor?

Boyabat Belediye başkanılığının vatandaşa şu zor günlerde, su konusunda daha büyük kolaylıklar getirmesi geremez mi?

Boyabat Belediye başkanlığının Koronavirüsle mücadele esnasında Boyabat’ta su borcu olan vatandaşların suyunu kesmek istemesi, bazı vatandaşları geçmiş su borçlarını yapılandırmaya çağırması, ödemeye davet etmesi ve ihbarname göndermesinin sebebi, Boyabat Belediyesinde gerekli bütçenin olmaması nedeniyle midir?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 19 Mart 2020 tarihli genelgesi ve Boyabat Belediyesinin 13 Mayıs 2020 tarihli Su Kesme İhbarnamesini sizinle paylaşıyoruz.

Etiketler:
Share
#

SENDE YORUM YAZ