logo

Başkan Orhan Çakır “Boyabat’a Hayırlı Olsun”Dedi

16 Ocak 2020 – Boyabat Ticaret ve Sanayi Odasının girişimleri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğinin (TOBB) destekleriyle ilçemizde yapılacak 24 derslikli yeni ilköğretim okulu için son etüt çalışmaları tamamlandı. TOBB İnşaat Uygulama Müdürü Haluk Altuntaş ve Mimar Hazım Ayhan Ayatar’ın da katıldıkları çalışmada inşaat için belirlenen 2 arazide son incelemeler yapıldı.

Okul yerinin tespiti için yürütülen çalışmalar kapsamında Yönetim Kurulumuzca ilköğretim okulu bulunmayan Kumluk Mahallesi öncelikli olarak belirlenmişti. Bilindiği üzere ilçemiz Kumluk Mahallesi’nde bulunan iki ilköğretim okulundan biri kapanmış, diğeri de ortaokula çevrilmişti. Yaklaşık 4 bin nüfusu bulunan mahallede ilköğretim okulu kalmaması sebebiyle Yönetim Kurulumuz bu konuya hassasiyetle yaklaşarak yeni okulun bu bölgede yapılması için yoğun çaba sarf etmişti. Ancak mahallede okul yapımına müsait olan ve İlçe Orman İşletme Müdürlüğü lojmanlarının arkasında kalan tek arazinin (Çorak Caddesi üzerinde) içerisinde tümülüs olduğunun tespit edilmesi sebebiyle, arazinin geri kalan kısmı okul inşası için yetersiz kalmış, bunun yerine Esentepe Mahallesindeki Hamit Tekin Okulunun içerisi de bulunduğu araziden tarafımıza tahsisat yapılması uygun görülmüştür. Yapılacak okulumuz çevre düzenlemesiyle birlikte 5.000 m²’lik bir alan üzerine oturtulacaktır. Mevcut durum itibariyle çalışmalar bu alan üzerinde kesinleşmiş olup gerekli son hazırlıkların tamamlanmasına devam edilmektedir. Bu kapsamda; İmar durumu ve imar planı, aplikasyon krokisi, plankote,ada-parsel tapu kaydı, arsa fotoğrafları, kanalizasyon, içme suyu, yağmur suyu, doğalgaz ve elektrik ile ilgili işlem ve evraklar tamamlanmaktadır. Bu sürecin akabinde inşaat çalışmalarına ivedi şekilde başlanacak, hafriyata başlamasından sonra iki yıl içerisinde de proje tamamlanacaktır.

Çocuklarımızın geleceği için ilçemize kazandırılacak bu yatırıma vesile olan Sinop Milletvekilimiz Sayın Dr. Nazım MAVİŞ’e ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanımız Sayın Rifat HİSARCIKLIOĞLU’na teşekkür eder, şimdiden okulumuzun ilçemize hayırlı olmasını temenni ederiz.

 

 

 

Etiketler: »
Share
#

SENDE YORUM YAZ