Başlık
Başlık

Ayancık ‘ta sel alarmı: 3 köy boşaltıldı

Geçen yıl sel felaketinin yaşandığı Sinop’ta meteorolojinin verdiği uyarının ardından Ayancık ilçesinde 3 köy tedbir amaçlı

27 Haziran 2022 105 views 0
Ayancık

Ayancık ta sel alarmı

Ayancık ilçemizde, gecen yıl yaşanan sel felaketinin ardından, Bugün Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yayınlanan uyarıya göre metrekareye 100 kilogram üzeri yağış düşmesi beklenen Bölge’de kırmız alarm verildi. Meteorolojik uyarının ardından geçen yıl sel felaketinin yaşandığı Ayancık ilçesinde ve Sinop genelinde ekipler teyakkuza geçti.

Geçen yıl 40 evin yıkıldığı 3 köy boşaltıldı

İHA’nın haberine göre; geçen yıl yaşanan selde 40 evin yıkıldığı Babaçay Köyü ile Söküçayırı Köyü Kazköy Mahallesi ve Zaviye Köyü Çay Mahallesi tedbir amaçlı boşaltıldı. Bu köylerde kalacak yer talebinde bulunan 3 vatandaş ile DSİ, AFAD ve köy yolları inşaatında çalışan firmalardan 22 kişi olmak üzere toplam 25 kişi gerekli ihtiyaçları da karşılanarak Ayancık MTAL Yurdu’na yerleştirildi.

Ayancık ta sel alarmı

Ayancık ta sel alarmı

Kamu araçları okul bahçelerine taşındı

Ayancık ta güvenli olarak değerlendirilen Ayancık Atatürk Anadolu Lisesi ile İnönü İlkokulu bahçeleri kamu araçları için tahsis edildi.

Olası durumlara hazırlık olarak Ayancık Stadı da helikopterler için hazır hale getirildi.

Yetkililer alarm durumunda

Sinop Valiliği koordinasyonunda Ayancık Kaymakamlığı, Ayancık Belediyesi ve tüm kamu kurumlarının teyakkuz halinde beklediği öğrenildi.

 

Kaynak:Ensonhaber.com

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler