Başlık
Başlık

Ayancık Film Festivali Başlıyor

Sinop’un Ayancık ilçesinde bu sene ilk kez düzenlenecek olan “Ayancık Film Festivali”ne başvurular devam ediyor.

08 Haziran 2022 26 views 0

Ayancık Film Festivali Başlıyor

Sinop’un Ayancık ilçesinde bu sene ilk kez düzenlenecek olan “Ayancık Film Festivali“ne başvurular devam ediyor.

Geçen yıl hayata geçirilmesi planlanan fakat 11 Ağustos 2021 tarihinde yaşanan sel felaketi nedeniyle iptal edilen “Ayancık Film Festivali” bu sene 23-26 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

 

FESTİVALE 150 FİLM BAŞVURU YAPTI
Nirengi Kültür Sanat Derneği ve Ayancık Belediyesi işbirliğiyle, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü’nün katkılarıyla gerçekleştirilecek olan 1. Ayancık Film Festivali’ne 150 film başvurusu yapıldı.

 

SON BAŞVURU TARİHİ 13 HAZİRAN
Ulusal Kısa Kurmaca Kategori için 79 film, Ulusal Belgesel Kategori için 71 film olmak üzere toplamda 150 film başvuruda bulundu. 13 Haziran 2022 tarihine kadar devam edecek başvurular tamamlandıktan sonra ön eleme aşamasına geçilecek. Ayancık Film Festivalinde En İyi Ulusal Kısa Kurmaca Filme 7.500 TL ve En İyi Ulusal  Belgesel Filme 7.500 TL olmak üzere dereceye giren filmlere toplamda 15 bin TL ödül takdim edilecek. Ayrıca finalist olan her film için 500 TL gösterim bedeli taktim edilecek.

Ulusal Kısa Metraj Kurmaca ve Ulusal Belgesel kategorisindeki filmlerin yarışacağı festivalde; yönetmen, sinema oyuncuları, yapımcı ve sinema eleştirmenlerinin katılımıyla yarışma filmlerinin gösterimi, özel gösterimler, çeşitli atölye çalışmaları, söyleşi ve etkinlikler de yapılacak.

Festivalin detaylı programı önümüzdeki günlerde festival web sitesi Ayancık filmfestivali.com adresinden ve sosyal medya hesaplarından açıklanacağı belirtildi.

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler