Başlık
Başlık

Ayancık Belediyesinde toplu sözleşme sevinci

Ayancık Belediyesinde toplu sözleşme sevinci Ayancık Belediyesi ile Disk Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

11 Mayıs 2022 44 views 0

Ayancık Belediyesinde toplu sözleşme sevinci

Ayancık Belediyesi ile Disk Genel İş Sendikası arasında toplu iş sözleşmesi imzalandı.

 

Başkanlık makamında düzenlenen imza töreninde konuşan Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, işçinin alın teri kurumadan hakkını vermenin boyunlarının borcu olduğunu söyledi. Kaya; “İşçilerimizin alnının teri kurumadan hakkını vermek boynumuzun borcudur. Beraber mesai yaptığımız işçi kardeşlerimize öncelikle yevmiyelerinde önemli bir artış yaparak maaşlarını arttırdık. Sosyal haklarında ise evlilik, doğum, çocuk, bayramlar öncesi yardım, okul yardımı, yıllık ikramiyeleri ve kıdem tazminatı kat sayısını arttırılarak emekli olduklarında alacakları emekli maaşı ve kıdem tazminatını yaklaşık olarak iki katına çıkarmış olduk.

En son işe girmiş olan işçi kardeşlerimizin de sendika üyeliği işlemlerini başlatmış olup onlarında bu zamlardan yararlanmasını sağladık. Bütün fırsatları ve imkânları zorladık. Adaletsiz kalkınma olmaz. Milletin cebi rahatlayacak. Başını yastığa koyunca çocuğuyla ilgili bir kaygısı olmayacak önce işçilerin yaşam standartlarını düzelteceksiniz ki o işçiden işine daha çok sahip çıkmasını ve işinde daha çok verimli olmasını bekleyeceksiniz. Bu bağlamda İşçi kardeşlerimizin endişelerini çok büyük oranda giderdiğimize de inanıyorum. Bu yüzden işçi kardeşlerime yaptığımız zam analarının ak sütü gibi helal olsun” dedi. 

Törende konuşan Disk Genel İş sendikası Samsun Şube Başkanı Mutlu Karabacak da yapılan toplu sözleşmenin hayırlı olmasını diledi. Karabacak; “Belediyemizin kıt kaynaklarına rağmen işçi ve emekçiden yana tavrını sergilediği için, Belediye Başkanımız Hayrettin Kaya’ya çok teşekkür ederiz. İmzalanan toplu sözleşme işçi ve emekçi kardeşlerimize hayırlı ve uğurlu olsun” diye konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından toplu sözleşme imza töreni gerçekleştirildi. 

 

 

BENZER KONULAR
YORUM YAZ


Başlık
Başlık
Başlık
Vefat Edenler