logo

Ak Partinin Aday Adayı Kulislerde Çok Konuşulacak

13 KASIM 2018 Birçok partiden aday adaylığını açıklayan aday adayları hazırladıkları CV’ye (özgeçmiş’e) yazacak konu ararken Saraydüzü’nde Ak Parti Aday Adaylığına beklenmedik sürpriz bir isim ortaya çıktı. Birçok konuda adeta bilgi küpü diyebileceğimiz, yaşam tarzı, eğitim durumu ve çalıştığı kamu kurumlarından yürüttüğü görevler nedeniyle edindiği mesleki birikimler, yaşamış olduğu tecrübeler, özellikle hukuk ve teknik konulardaki bilgi birikimi ile göz dolduruyor.12 Kasım 2018 günü  Saraydüzü’nde Belediye Başkanı olmak için Ak Parti Saraydüzü ilçe Başkanlığına resmen başvurusunu yaparak Aday Adaylığını açıkladı.

 Hazırladığı CV ile akıllara şaşkınlık veren ve geçtiğimiz gün Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesindeki görevinden istifa eden Fatih ŞEN aday olması yönünde hemşehrilerinden gelen yoğun talepler karşısında vefa gösterip memleketi Saraydüzü ilçesinin makus talihini değiştirmek istediğini, daha iyi hizmet verebileceğini ifade ederek kamu görevinden istifa etti.

            Saraydüzü Belediye Başkan Aday Adayı Fatih ŞEN 1978 doğumlu. Evli ve 3 çocuk babası. Saraydüzü nüfusuna kayıtlı. İnşaat Teknikerliği (önlisans) ve Kamu Yönetimi (Lisans) mezunu. ilçe kurulduğundan beridir ailecek siyasetle içi içe olduğu bilinen Fatih ŞEN 2000-2003 yıllarında 3 yıl sözleşmeli olarak Saraydüzü Belediyesinde Fen İşleri Müdürlüğü görevini yürüttü. 2001 krizinden sonra Belediye personel maaşlarını ödeyemeyince teknik hizmetler sınıfında bir göreve yükselebilmek ümidiyle Adalet Bakanlığı katip alımlarına müracaat ederek 2003 yılında Adalet Bakanlığında zabıt katibi olarak memuriyet hayatına başladı.

            Yasal mevzuat ve personel yetersizliği nedeniyle Adalet Komisyonlarınca teknik hizmetler sınıfına geçişinde zorluk çıkarılan Fatih ŞEN 2007 yılında Boyabat Adliyesinin inşaatı esnasında geçici görevlendirmeyle Adalet Bakanlığı Teknik İşler Dairesi Başkanlığında inşaat kontrollüğü görevine başladı. Boyabat Adalet Sarayı inşaatının bitiminde sonra Bafra T Tipi Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü, Kastamonu-Amasya-Çarşamba-Aybastı (Ordu)-Çankırı Adalet Sarayları, Samsun İdare Mahkemesi, Karabük ve İzmir Aliağa Ceza İnfaz kurumları kampüslerinin inşaatlarında 2011 yılın Kasım ayına kadar Adalet Bakanlığındaki kontrollük görevini yürüttü. Bu görevleri yanında 2011 yılından 2017 yılına kadar Boyabat C.Başsavcılığındaki katiplik görevine ek olarak 2011-2015 yılları arasında asil noteri tayinle boşaldığı zamanlarda asaleten, asıl noteri izin-rapor-eğitim nedeniyle görevinden ayrıldığı zamanlarda vekalet muhtelif zamanlarda Saraydüzü Noterliği görevini yürütmüştür.

            Ak Parti Saraydüzü Belediye Başkan Aday Adayı Fatih ŞEN görev süresi boyunca Adalet Bakanlığının Unvan Değişikliği sınavı açmaması üzerine her yıl veya 2 yılda 1 düzenli Unvan değişikliği sınavı açan Sağlık Bakanlığına naklen geçiş talebinde bulundu. Adalet Bakanlığının muvaffakat vermemesi üzerine açmış olduğu davayı kazanarak Sağlık Bakanlığına geçiş hakkı kazandı, ancak bu kez de Adalet Bakanlığını personel yetersizliği nedeniyle Fatih ŞEN’e muvaffakat vermemesini gerekçe göstererek Fatih ŞEN’in atamasını yapmadı, bunun üzerine Sağlık Bakanlığına da dava açan Fatih ŞEN bu davasını da 2017 yılı Ağustos ayında kazanması üzerine Ekim 2017’de Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel müdürlüğüne kurumlar arası naklen geçiş ile atandı. 3 ay’a yakın bu görevde çalışan Fatih ŞEN, Sağlık Bakanlığına geçişinden 1 ay Unvan Değişikliği sınavı açıldığı, yeni sınavından ne zaman açılacağının belli olmaması nedeniyle eşinin çalıştığı Boyabat 75 Yıl Devlet Hastanesine eş durumundan tayin istedi. 2018 yılı Ocak ayından beridir Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birim Personeli olarak görev yapmaktadır.

            2018 yılı Ocak ayından beridir Boyabat 75. Yıl Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birim Personeli görevlinde ek olarak BİMER, CİMER, SABİM (Sağlık Bakanlığı Bilgi İşlem Merkezi), Sağlık Bakanlığı Web Sitesi, Başhekimliğe doğrudan müracaatlar ve Hasta Hakları kapsamında gelen şikayetleri maddi deliller, taraf beyanları ve sair araştırma sonuçlarını hukuk ve yasal mevzuat çerçevesinde değerlendirip cevaplandırmak ve yasal işlemleri başlatıp yürütmekle ve bu bağlamda personel hakkındaki idari soruşturmaların yürütülmesi hususlarında görev yapmaktaydı.

            Birçok STK’da resmi görevli ve fahri gönüllü olarak görev yapan Fatih ŞEN, 2008-2011 yıllarında Büro Memur-Sen Ankara 6. Şube Kurucusu, 2008-2016 yıllarında Sendika üst kurul delegesi, 2014-2017 yıllarında Büro-Memur-Sen Boyabat İlçe temsilciliği görevi yaptı. 2011 yılından beridir de sosyal yardım hizmetleri yapan Sivil Toplum Kuruluşlarıyla birlikte ve bağımsız olarak  Boyabat-Durağan ve Saraydüzü ilçelerinde gönüllü olarak sosyal yardım faaliyetleri yapmakla da tanınmaktadır.

            Çıkmış olduğu bu yolun neticesinde Saraydüzü ilçesi için faydalı hizmetler yapabileceği hususunda ümit uyandıran ve çevresindeki tanıdıklardan edindiğimiz izlenimlerden faydalı hizmetler yapabileceği hususunda göz dolduran Fatih ŞEN’in Aday Adaylığının Saraydüzü ilçemize ve kendisi için hayırlı olmasını ümit ederiz

 

 

 

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ